ve Mšeně proběhne v prosinci a v lednu vědecký sociologický výzkum. Předem děkuji náhodně vybraným respondentům za ochotu se jej zúčastnit. Podrobnosti níže.

Sociologický ústav Akademie věd ČR s nezávislou výzkumnou společností MEDIAN v současnosti realizuje prestižní mezinárodní Evropský sociální výzkum.

Základní informace o výzkumu ESS:

·         ESS je největší evropský sociální výzkum a jeden z nejpoužívanějších zdrojů dat v evropských sociálních vědách. Nejde o komerční, ale o důležitý akademický / vědecký výzkum. Probíhá ve 35 zemích. V ČR jej organizuje Sociologický ústav AV ČR.
·         Výzkum je zcela anonymní a dobrovolný. Respondenti jsou za účast odměněni užitečným dárkem (flash disk, objemný hezký hrnek, apod.). Rozhovor trvá cca 45 minut.
·         Dotazování se bude konat v prosinci 2014 a v lednu 2015. V každé z vybraných obcí bude navštíveno přibližně náhodně vybraných 6 adres / domů. Výzkum probíhá osobně s vyškoleným tazatelem společnosti MEDIAN, který navštíví tyto adresy.
·         Otázky nejsou osobní a netýkají se konkrétně vaší obce. Kromě výzkumu obecných postojů a názorů výzkum letos umožní lidem vyjádřit svoje názory a zkušenosti ve dvou tématech - pobyt cizinců v ČR a zdraví. Respondenti z pilotního výzkumu hodnotí téma a otázky jako zajímavé.
·         Svou účastí k výzkumu se respondent k ničemu dalšímu nezavazuje.
·         Souhrnné výsledky z mezinárodního výzkumu budou publikovány a respondenti si tak např. budou moci porovnat svoje postoje s obyvateli ČR celkově a lidmi z dalších zemí.