OlešnoVěž kostela sv. MartinaMěstské lázně - koupalištěNáměstí Míru ve Mšeně

Virtuální Universita třetího věku ve Mšeně - další semestr
[09.01.2014]

Virtuální univerzita třetího věku ve Mšeně (v DSM)
pokračuje ve výuce v letním semestru, který bude zahájen dne 5. února 2014. Semestr bude ukončen závěrečným seminářem na
 ČZU v Praze v květnu tohoto roku.

Obsahem letního semestru budou dva semestrální kurzy:

Umění rané renesance v Itálii
Garant:  Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze.
Cyklus přednášek z dějin umění, který je věnován raně renesančnímu umění v Itálii, tedy umění spjatému s obdobím 15.  století a především s městem Florencie. Po úvodní přednášce, kde jsou představeny základní principy renesančního umění,      jeho nové objevy a umělecké postupy, je kurz zaměřen na konkrétní umělce, kteří představují hlavní osobnosti tohoto období. Jsou mezi nimi architekt Filippo Brunelleschi, sochař Donatello, malíř a sochař Andrea del Verrocchio nebo další malíři Masaccio a Sandro Botticelli.

Dějiny oděvní kultury II.
Garant:  Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze ve spolupráci s Centrem dalšího vzdělávání TU v Liberci
Ve druhé části historických návratů k počátkům oděvní kultury se ocitáme v období po Bílé hoře, kdy Evropu decimují hrůzy třicetileté války, abychom byli následně oslněni nádherou dvora Krále Slunce Ludvíka XIV. Barokní oděv jeho následovníků se proměňuje v pitoreskní figurky hravého rokoka. Dílo dokončuje gilotina Velké francouzské revoluce a připraví tak cestu k nástupu empíru Napoleona I. Po jeho pádu žezlo přebírá měšťácká kultura vídeňského biedermeieru. Napoleon III. a CH. F. Worth nabídnou světu zpátečnické kreace II. rokoka a 19. století završí karikatury turnýr a polonéz. Posledním pokusem o vytvoření nového uměleckého stylu je pak móda secese.

Informace:
Zájemci o tento způsob vzdělávání mohou získat podrobnější informace o kurzech a podmínkách studia na internetových stránkách www. e-senior. cz nebo v DSM u pověřeného lektora (Blanka Dvorščíková) – tel.: 315 694 720, mobil: 606 823 127, e-mail: dsm.reditel@seznam.cz.