Busta T.G.M. v parku před školouDrážní most v HlovciFaraonČerník (foto: O.Vokál)

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Taneční kurzy


   Manžele Stinkovy jsem poznal před lety ve Vysoké Libni, kde jsem měl tu čest zajišťovat se svou kapelou hudební doprovod při jejich tanečních kurzech. Spolupracoval jsem s nimi velmi rád, protože jsou oba opravdoví „profíci“ a navíc velice příjemní lidé. Proto mne velmi zaujala informace, že na letošní jaro chystají kurz i ve Mšeně. Na úvod nezbytné představení:

   Výuku tance začala Hana Stinková od r. 1967, s manželem spolupracuje od r. 1985. Společně uvádějí do společenského života zájemce o tanec a společenské chování v Mladé Boleslavi, Mnichově Hradišti, Kosmonosech, Bezně, Bakově, Vysoké Libni, Velkém Újezdě, Kanině a dalších místech nejen boleslavského okresu. Kromě běžných základních a pokračovacích tanečních kurzů se věnují i taneční výuce tělesně a mentálně postižené mládeže.

   Neopomíjejí ani dospělé, pro které každoročně pořádají základní i pokračovací „Taneční párty pro dospělé“ či „Nedělní taneční večery pro dospělé“. Ve svých výukových programech mají zařazen i průřez pravidly společenského chování, což je s povděkem kvitováno. Pro zájemce o taneční sport pořádají letní a zimní taneční soustředění.

   I v letošním roce nabízejí něco nového – Jarní taneční kurzy v civilu. Je to jakýsi průzkum „trhu“, jak by reagovali ti, kteří mají své základní taneční před sebou a nejsou velkými příznivci klasických tanečních v oblecích, kravatách, ale ani podzimních termínů. Z ohlasů se dozvídají, že pro některé z chlapců je v jejich věku oblek něco nemyslitelného. Přesto by ale rádi do kurzů chodili. Jistě i v rámci nákladů na taneční může být položka za oblek vítanou úsporou. Po zvážení všech pro a proti se rozhodli taneční realizovat. Volnější forma oblečení by měla přilákat i ty, které taneční pohyb láká a tvrdí, že některé tance v saku, kravatě a v rukavicích se nedají vychutnat.

   Závěrečné shrnutí: Taneční kurzy ve Mšeně začnou 1. dubna 2005 v sále základní školy. Přihlášky obdržíte v sekretariátu ZŠ Mšeno nebo s dalšími informacemi na tel. 605 431 497, 608 481 716 nebo 326 327 694, e-mail: stinkajan@quick.cz, internet: www.tanecni-studio.cz

Karel Horňák