Stránka - Ve Stránce se v sobotu 4. července konal jubilejní 10. ročník Stráneckého běhu. Krátce po poledni byla zahájena prezence chodců, Cvrčků a běžců. Patnáct minut po třinácté hodině pak starosta obce Štefan Dvorščík svým proslovem zahájil 10. ročník Stráneckého běhu.

Poté následovalo poděkování sponzorům od hlavního pořadatele, který všem předal upomínkový předmět. Sponzory Stráneckého běhu jsou OÚ Stránka, 1. zemědělská a. s. Chorušice, OMA, Jaroslava Kloudová, Alena Oupická, Linda Bartošová, Hanka a Miroslav.

V půl druhé byl odstartován Stránecký pochod. Následoval start kategorie Cvrčkové na 100 metrů a 400 metrů. Ve čtrnáct hodin byl odstartován hlavní závod na 5 400 metrů, kterého se zúčastnilo 27 běžkyň a 35 běžců. Téměř po celé trati se povzbuzovalo, ale nejvíce se fandilo při doběhu závodníků do cíle. Po doběhu všech závodníků se účastníci přemístili na sportovní hřiště.

O začátek kulturního programu se postaral náčelník týmu Luigi Cocotti Petr Valda, který předal všem zúčastněným běžcům text stránecké hymny a požádal je o zpěv v doprovodu hudby, kterou měl nahranou. Text a hudbu složil pan Vlastimil Čáp.

Program pokračoval vyhlášením Cvrčků na 100 metrů a 400 metrů. Každý malý závodník obdržel keramickou medaili, diplom a tašku, v níž byly upomínkové předměty. Při příchodu pořadatelek na sportovní hřiště hlavní pořadatel poděkoval a předal upomínkovou medaili všem pořadatelům Stráneckého běhu. Jsou to Jaroslava Kloudová, Markétka Bártová, Hanka Zámečníková, Jituš Kalivodová, Janička Kloudová, Markétka Palkosková, Hanka Nečasová, Janička Plašilová, Vlastinka Mráčková, Štefan Dvorščík a Lukáš Paluska.

Poté přišlo na řadu vyhlášení a předání upomínkových pohárů v kategoriích žen a mužů. O ukončení 10. ročníku Stráneckého běhu se svým závěrečným proslovem postaral pan starosta Štefan Dvorščík.