Večerní kašnaSedlecSkramoušOlešno

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Lezci ze Mšena během krize zdolávali skály


Uplynulé jaro bylo poněkud specifické, co se možností (nejen pohybu) týče. Po vyhlášení krizového stavu se Český horolezecký svaz obrátil na krizový štáb s dotazem, zda lze provozovat lezení v přírodě na skalách. Odpověď byla pozitivní, a tak se mnoho lezců přesunulo z umělých stěn do skal. Učinili jsme tak i my z Lezeckého klubu Mšeno, i s některými dětmi. Pokyny jsme dodržovali a pohybovali se v přírodě v malých skupinkách.

Nejdříve jsme vyráželi jen do blízkého okolí, kde máme skal opravdu dost, a jak se pravidla uvolňovala, směřovali jsme i dále. Nejprve na jeden den k Litoměřicím na vrch Kreutzberg, kde jsou krásně odjištěné cesty všech obtížností a díky vyvřelé hornině je zde možné lézt ihned po dešti (což byl i náš případ).

V následujících týdnech se nám podařilo zapůjčit si od spřáteleného oddílu chatu v Tisé (Labské pískovce), kde jsme strávili tři překrásné víkendy. Další skupina zase sehnala chatu v Malé Skále a lezla na Suchých skalách. S prodlužující se krizí zájem vyjet do skal prudce rostl, a tak jsme někdy museli sehnat i dva objekty, abychom dodrželi v té době povolené desetičlenné skupinky.

Vzhledem k tomu, že byly zrušeny všechny závody, na které jsme se s dětmi na jaře chystali, bylo skalní lezení v krásné přírodě více než uspokojivou náhradou. Uvidíme, co přinese druhé pololetí, ale ve výjezdech do skal s dětmi hodláme pokračovat i na podzim. Na tuto aktivitu čerpáme také část grantu od MŠMT z programu „Můj klub“, který jsme letos poprvé pro náš spolek získali.

V příštím čísle Mšenska se můžete těšit na další článek s lezeckou tématikou – náš předseda v něm představí nového lezeckého dvoudílného průvodce po Kokořínsku, který po letech příprav vydal počátkem léta náš klub.

Pěkné léto všem přeje

Martin Mach, Lezecký klub Mšeno