SkramoušVýstava prací žáků ZUŠ na radniciZávěsný znakOlešno

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Město Mšeno nabízí nové popelnice na bioodpad


Mšeno - Vážení občané, na konci března jsme zahájili rozvážku nových nádob na bioodpad, které slouží zejména k likvidaci rostlinných zbytků z domácností. Tyto nádoby jsou určeny zejména do městského prostředí, kde ne každý může kompostovat, proto jsou rozváženy jen ve městě, nikoli v městských částech.

Cílem projektu je odklonit tento druh odpadu z nádob na zbytkový odpad („černých popelnic“), neboť biomasa se nesmí skládkovat (při rozkladu vytváří skleníkové plyny) a je škoda ji znovu nevyužít ve formě kompostu. Navíc se tím zmenší hmotnost skládkovaného odpadu, což bude znamenat snížení nákladů odpadového systému města.

Máme připraveny hnědé nádoby o objemu 120 a 240 l. Požádat o ně můžete telefonicky na radnici (315 693 121) nebo e-mailem. Prosím uvést jméno, adresu a telefon. Po shromáždění většího počtu objednávek budou nádoby rozvezeny a předány po podpisu předávacího protokolu do zápůjčky občanům. Ti, kteří již projevili na MěÚ o nádoby zájem, se znovu hlásit nemusí.

Svoz bioodpadu bude zahájen v 15. týdnu ve čtrnáctidenním rytmu a bude probíhat zdarma. V zimních měsících přejdeme na měsíční rytmus. Svozový den bude včas zveřejněn.

Věřím, že se do projektu zapojíte!

Martin Mach, starosta Mšena