OlešnoOltář v kostele sv. MartinaSkramoušŠkola

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Koronavir přinesl výuku doma


Školní výuka doma je zkouškou pro rodiče a děti, i pro učitele. Jsem učitelka, a tak jsem popsala, jak to funguje u nás ve škole, a myslím, že je to podobné všude.

Výuka probíhá většinou přes školní informační portály, e-maily, videohovory, ale hlavní část leží na rodičích, zejména dětí mladšího školního věku. Starší děti mohou pracovat samostatně, ale malé děti jsou navázané na učitelku nebo na rodiče. Pečlivě zvažujeme objem učiva posílaný dětem, abychom je nezahltili a neotrávili, protože ve třídě jsou žáci různé úrovně, a tak se s učením doma trápí různě dlouhou dobu. S pochopením učiva pomáhají dětem a rodičům různá výuková videa na internetu a Česká televize s programem UčíTelka. Zároveň učitelé vzájemně komunikují s kolegy, aby rodiče ani žáci nebyli učením zavaleni. Vypracované úlohy děti posílají vyfocené zpět. Učitel vše opraví a dětem zpátky pošle, jak dopadly. Zatím jsou odezvy pozitivní. Určitě jsou děti, které tento způsob výuky odmítají nebo pracují ledabyle, ale je to stejné jako v normálním školním životě.

Je možné, že s prodlužováním doby zájem a úsilí opadne, ale teď smekám před rodiči, kteří s dětmi pracují a snaží se dělat, co můžou.

Marcela Prieložná


Několik tipů na výborné portály pro podporu domácí výuky:

Český jazyk

www.labyrintbrno.cz

www.mojecestina.cz

www.onlinecviceni.cz

www.primauca.cz

www.gramar.in

www.ctenarska-gramotnost.cz

www.csicr.cz

skolakov.eu

rysava.websnadno.cz

Matematika

learntube.cz

matematika.cz

www.matika.in

math4u.vsb.cz

www.realisticky.cz

www.umimematiku.cz

Angličtina

cs.duolingo.com

ed.ted.com

www.podporaucitelum.cz

www.mooveez.com