OlešnoŠkolaBezdězy z Vrátenské hory (foto: J.Trevisan)Bezděz (foto: Zd. Bergl)

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Otevřený dopis starostovi města Mšena


Pane starosto, vzhledem tomu, že již nějaký čas žijeme v ne zrovna pohodové době, a jelikož jsem si nevšiml, že by vedení města oproti jiným obcím vystupovalo aktivně, navrhovalo opatření a snažilo se nepříjemnou situaci v rámci možností řešit, tak Vás vyzývám k aktivnímu postupu vůči našim obyvatelům a k následným krokům:

1. Prosím zrušte věšák před radnicí přivázaný k odpadkovému koši (místo pro výměnu roušek šitých dobrovolníky) a nakupte ústenky/roušky od profesionální firmy, kterou máte hned vedle radnice, nebo kdekoli jinde. Následně zajistěte jejich distribuci zdarma všem našim občanům včetně návodu na správné použití a péči o ně. Předem odmítám případný argument finanční, jsou jistě zbytné výdaje, ale toto není ten případ. Toto není zbytečné. Je sice chvályhodné, když občané šijí roušky, nicméně od profesionální firmy je efekt větší. Koronavirus nezmizí za týden, měsíc, ani za rok. Koronavirus zde zůstane a budeme se muset naučit s ním žít a potřeba ústenek bude s největší pravděpodobností i v budoucnu.

Je zřejmé, že hygienicko-epidemiologická opatření budou trvat v různé míře po velice dlouhou dobu.

2. Začněte aktivně pracovat na nákupu dezinfekčních prostředků. Pro obchody, které v této době zajišťují prodej potravin a drogerie, distribuujte zadarmo. A samozřejmě se snažte zajistit i dodání ústenek pro jejich zaměstnance, a to pochopitelně zdarma. Je to to nejmenší, co můžete udělat pro zlepšení epidemiologických opatření, a samozřejmě dát jim tím najevo, že jejich práce má smysl v této prazvláštní době. To je totiž věc nesmírně důležitá a nelze ji pominout.

3. Ujistěte se, zda se v našem městě nedostal někdo do tíživé životní situace vlivem restriktivních opatření, propuštění ze zaměstnání apod. Nečekejte, zajímejte se, jednejte.

4. Zkontrolujte, zda-li je Domov seniorů připraven na provoz v době možné karantény části jejich zaměstnanců, jestli jste do této doby nezkontrolovali krizový plán na provoz Domova seniorů, tak to udělejte. Zajistěte, aby nedocházelo k situacím, kdy je našim seniorům sděleno pracovníky domova, že jim již nebude zajišťováno stravování, a to bez náhrady. V této době se jedná o naprosto skandální jednání. Začněte konečně vykonávat funkci zřizovatele, neotálejte, kontrolujte, řešte problémy, a teprve až budete mít řešení, informujte občany. Ne obráceně a nekoordinovaně. Zajistěte, aby veškeré kroky byly činěny po souhlasu zřizovatele. V případě problémů zajistěte náhradní řešení a zamezte možnému šíření paniky v této věkové kategorii.

5. Přesto, že se Vám to bude zdát zbytečné, zajistěte jakožto IT specialista pro městský úřad distribuci po sociálních sítích, po webu apod. spotů a návodů ohledně správného postupu při dodržování hygienických opatření, a to zejména hygieny rukou/správného postupu při mytí rukou, dodržování základních hygienických návyků atd. Je to základ všeho a názorných ukázek není nikdy dost, a opět, věřte mi, není to zbytečné a v tomto okamžiku platí dvojnásob, že opakování je matkou moudrosti.

6. Začněte pracovat na novém systému pravidel pro dezinfekci veřejných prostor, bude to skutečně běh na dlouhou trať.

7. A v neposlední řadě, jelikož stav, v němž se nyní pohybujeme, již trvá relativně dlouho, tak je pochopitelné, že to může mít negativní dopad na psychický stav některých občanů. Takže se konečně osmělte, dejte na úvodní stránku webových stránek města svoje číslo s odkazem, že je možno v případě, bude-li mít někdo jakýkoliv problém či padne-li na něj úzkost, se na Vás obrátit s tím, že se pokusíte v rámci svých možností pomoci. Je přeci nutné dát všem na vědomí, že se o ně zajímáte, a to ne pouze jednou za čtyři roky při volbách. Věřte, nic to nestojí, ale chce to kus odvahy a empatie. A pochopitelně se snažte informovat.

Jestli však i nadále budete přistupovat k problematice koronaviru s laxností minulých dní, kdy odmítáte nabízenou pomoc s odkazem, že je klid a vlastně se nic moc neděje, pak mi nezbývá nic jiného, než Vás vyzvat, ať jdete dělat cokoliv jiného než starostu města Mšena.

Přeji všem hodně zdraví!


Mgr. David Hanzl, zastupitel města