Sousoší Immaculaty na nám. MíruSedlecSkalní útvar PokličkyNáměstí Míru panoramaticky

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Koncert pro Světlušku už popáté


Mšeno - V sobotu 9. listopadu se v chrámu sv. Martina ve Mšeně již popáté uskuteční benefiční koncert, nad jehož průběhem převzala záštitu Sbírka Světluška. Jedná se o dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, jenž pomáhá nevidomým dětem s těžkým zrakovým postižením. Výraznou osobností projektu je koncertní klavíristka Ráchel Skleničková, která vystudovala Konzervatoř Jana Deyla v Praze v klavírní třídě profesorky Dr. Daniely Wiesnerové. V současné době studuje Ráchel Skleničková Akademii múzických umění v Praze u profesora Ivana Klánského. Ráchel je laureátkou mnoha českých i zahraničních soutěží.

Dalším účinkujícím bude nevidomý klarinetista Milan Arner, jenž na Konzervatoři Jana Deyla vyučuje. V rámci koncertu přednese společně s klavírním doprovodem vrcholný klarinetový repertoár. Svatomartinský koncert pro Světlušku se koná v sobotu 9. listopadu v chrámu sv. Martina ve Mšeně od 18 hodin. Vstupné je 100 Kč, výtěžek bude zaslán na konto Sbírky Světluška.

Svatomartinskému koncertu pro Světlušku předchází výtvarná akce ředitele ZUŠ Mšeno Mgr. Čeňka Hlavatého, jenž společně s učiteli a žáky výtvarného oboru připravuje na tento den odpolední program pod názvem Světluškový lampionový průvod, jemuž předchází tvůrčí dílna ve slavnostně vyzdobeném koncertním sále ZUŠ Mšeno. Zde si návštěvníci vyzkoušejí různé výtvarné techniky, jejichž cílem je vlastnoručně zhotovený lampion. K dispozici je i občerstvení. Zakoupením uměleckých artefaktů z výtvarných ateliérů školy přispívají návštěvníci do celkového benefitu.

Závěrem děkuji městu Mšeno, které je donátorem Svatomartinského koncertu pro Světlušku, děkuji mšenskému faráři panu Peteru Kothajovi za nezištné propůjčení chrámového prostoru, děkuji i Zuzaně Říhové za autorské řešení světluškového plakátu, jenž se stal výtvarným symbolem akce.

PhDr. Josef Šebesta, Ph.D.