Náměstí Míru s radnicí a kostelem sv. Martina, foto: Petra NejedláSedlecRadnice v ziměOlešno

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Milovníci starých strojů oslavili 90.tiny Jawy


Mšeno - Mšenští veteránisté vyrazili v rámci 9. setkání motocyklů československé výroby ve Mšeně, které se konalo v sobotu 17. srpna, do Týnce nad Sázavou. Do města proslaveného výrobou motocyklů Jawa je lákala akce uspořádaná k 90. výročí značky. Továrna v Brodcích připravila takzvanou cílovou jízdu s prohlídkou muzea a montážní linky dnešní továrny na motocykly.

I přes neočekávaný velký zájem příchozích pořadatelé nápor zvládali s úsměvem. Prohlídka začínala v muzeu továrny ve 3. patře, kde byly vystaveny motocykly podle roků výroby, a to včetně projektů a modelů, které se do výroby nedostaly. Dále si návštěvníci prohlédli nové, ale i původní vybavení montážní linky s ukázkami jednotlivých postupů montáže. Na vše bylo možné se zeptat přítomných zaměstnanců, kteří dokázali zodpovědět i dotazy na technické provedení k motocyklům, které už nejsou ve výrobě.

V expedici stály stroje připravené na cestu k zájemcům - do Evropy v kompletním stavu a do ostatních států částečně rozebrané v přepravních bednách.

Po skončením prohlídky zamířili členové mšenského veterán klubu na cestu zpět. Po občerstvení ve Velkých Popovicích se účastníci akce v pořádku vrátili domů.

Hanuš Friedl