HradskoVěž kostela sv. MartinaBusta F.PalackéhoBoleslavská ulice a škola

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Příměstský tábor se nakonec povedl


Mšeno - Letošní třetí ročník příměstského tábora se uskutečnil trošku navzdory. Úplně nepřálo počasí, různé úřady, slíbení pomocníci, předjednané zázemí atp. Proto jsme ještě víc rádi, že můžeme všem čtenářům napsat, že se tábor povedl, program i jídlo bylo bohaté a děti i jejich rodiče spokojení.

Na koupaliště to tento rok úplně nebylo, ale zato byly děti v leteckém muzeu v Mladé Boleslavi a v Mělníce se prošly po zajímavostech města s učeným kocourem. Potom byly v Boleslavi v Templu na pořadu o středověku, kde psaly brkem, zkoušely zbroj, razily mince a nakonec se staly skutečnými archeology. V Mělníce byly na věži a v podzemí a hned druhý den zvládly celodenní výlet po stopách a záhadách místních zaniklých tratí a hřbitovů. A když byly ve Mšeně, hrály hry běžné i naučné a hraní se střídalo s povídáním, malováním a promítáním vztahujícím se k osobnosti Jiřího Stránského, který se stal naším letošním tématem i pomyslným patronem.

Aby byl popis autentičtější, přinášíme i názor jedné z maminek dětí tábora. „Chtěla bych poděkovat za takto vedený příměstský tábor. Dcera prožila krásný prázdninový týden. Byla nadšená z bezva party dětí, výletů a her. Mám možnost srovnávat a na tomto příměšťáku byla již podruhé, a pokud se bude konat dál, určitě ho zase navštíví.“

Na závěr zcela optimisticky. Díky letošní zkušenosti a příslibům našich partnerů pevně věříme v konání tábora i příští rok. Tím nejlepším vysvědčením a zprávou je, že se letošní účastníci chtějí účastnit znovu.

Lucie Vojtěchovská, Michal V. Hanzelín