SedlecNa SkaličkáchMasarykova škola ve MšeněBoleslavská ulice a škola

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Do Mšena míří 40 hudebníků


Mšeno - Září patří Dnům evropského dědictví, jejichž cílem je zpřístupnit nejširší veřejnosti zajímavé památky, například architektonické, archeologické, sakrální, technické, dále muzea, galerie, knihovny a další prostory, v nichž jsou uchovány sbírkové fondy movitého kulturního dědictví, jež dokumentují historii národa, státu a pak i evropského kontinentu. V souvislosti se Dny evropského dědictví jsou pořádány nejrůznější doprovodné akce: přednášky, koncerty, městské slavnosti, ale i soutěže a další kulturní programy. Tématem letošního 39. ročníku je Památky a zábava.

Město Mšeno se tradičně do projektu Dny evropského dědictví zapojuje.

Pokud bychom se měli rozhodnout, co po hudební stránce daly české země Evropě a světu, pak je to především vážná hudba. V této kulturní oblasti náležíme vedle Německa, Itálie a Ruska mezi čtyři nejvyspělejší země světa. V oblasti zábavné hudby je to jednoznačně česká dechová hudba, jež vyrostla z české lidové písně a ve světě se stala pojmem.

V sobotu 7. září se ve Mšeně na náměstí Míru od 17 hodin uskuteční koncert Velkého dechového orchestru Masarykova kulturního domu v Mělníku. Čtyřicetičlenné těleso přednese skladby české hudební secese z let 1900-1930. Koncertu bude předcházet slavnostní průvod, jenž vyjde v 16:30 od základní školy.

Dr. J. Šebesta