Skalička v ziměOltář v kostele sv. MartinaPohled na Mšeno od severuSkalní útvar Pokličky

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Náměstí zaplnila stará auta i motocykly


Mšeno - Na mšenském náměstí se v sobotu 22. června dopoledne sjelo 47 historických vozidel, z toho 21 automobilů a 26 motocyklů. Oblíbenou Jízdu Kokořínskem zahájil starosta mšenského veteran klubu Ladislav Homolka. Účastníky uvítal, upozornil na dodržování pravidel silničního provozu a popřál jim šťastnou cestu. Přesně v deset hodin byla soutěž odstartována.

Soutěžící se vydali krásnou krajinou Kokořínska na trať dlouhou 65 kilometrů, na níž je čekalo plnění sedmi soutěžních úkolů. Na plochodrážním stadionu si otestovali paměť a ověřili své technické znalosti. Odtud pokračovali do Kokořína, kde absolvovali jízdu zručnosti. Další kilometry je zavedly do Ždírce, kam pořadatel umístil jízdu zručnosti na koloběžce a hod míčkem na cíl. V malebné obci Luka čekalo na soutěžící určování záhadných předmětů a poslední úkol je čekal na stadionu, kde stříleli ze vzduchové pušky.

Po sečtení trestných bodů z jednotlivých úkolů byli vítězové dekorováni zlatými, stříbrnými a zelenými věnci za první až třetí místo. Čtvrté a páté místo pak bylo oceněno plaketou. Každý účastník si z Jízdy Kokořínskem odvezl odznak a pamětní list.

Teplé počasí a skutečnost, že nedošlo k žádné mimořádné události, přispělo ke spokojenosti pořadatelů i účastníků soutěže.

Karel Lahoda