Obřadní síň radniceHistorická listina z roku 1352 - více v kapitole HistorieŠkolaSkalní útvar Pokličky

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Chorušická pouť nabídla hudbu, mši, výstavy i lety


Chorušice - O prvním srpnovém víkendu tropy ustoupily, a návštěvníci pouti si tak mohli užít připravený program. Pouť začala Poutní mší svatou ke cti Panny Marie v místním kostele, kterou celebroval generální vikář Diecéze litoměřické Martin Davídek a koncelebroval mladoboleslavský vikář a chorušický farář P. Leopold Paseka.

Následoval tradiční turnaj šesti tříčlenných družstev v nohejbalu, který vyhrálo družstvo ze Řepína. Po celý víkend byl díky výstavě „Fantazie“ místní malířky Marcely Kozákové návštěvníkům otevřen kostel vystavěný v roce 1716.

Poutavý byl i komentář ing. Josefa Havla k vernisáži jeho výstavy Život a lidé kolem nás. Jeho fotografie zachycují nejen život v obci, ale díky aktivitám autora v Okrašlovacím spolku pro Mšeno a okolí i na území Mšena.

Když jsme připravovali výstavu Akty od Neprakty a Lenky Kocierzové, čekal jsem kreslené vtipy, jak jsme znali mistra kreseb kdysi z Dikobrazu, ale jeho manželka Daniela Winterová nám představila značný rozsah díla včetně grafik i fotografií. O úspěchu výstavy vypovídá i množství prodaných grafik a obrazů spoluautorky výstavy, grafičky Lenky Kocierzové, které si za pomoc při organizaci pouti velmi vážíme.

Po roční pauze připravili mšenští loutkáři pohádku pro nejmenší, stejně tak 1. zemědělská a.s. Chorušice pozorovací lety nad naším okolím a ve spolupráci se ZO ČSCH Chorušice i nádhernou výstavu drobného zvířectva a skotu. Nechyběla disciplína „králičí hop“, stejně tak poutavé provedení živočišnou výrobou.

Souhrn kulturních vystoupení zakončil stejně jako celou pouť koncert varhanní a duchovní hudby v kostele, který si každoročně nenechá ujít ani tiskový mluvčí pana prezidenta.

Velké poděkování za organizaci i přípravu patří pracovníkům obce, 1. zemědělské a.s. Chorušice, SDH Chorušice, ZO ČSCH Chorušice, autorům výstav, účinkujícím a tradičně malířce a grafičce Lence Kocierzové za pomoc při organizaci i nápady.

Martin Bauer