Sousoší panny Marie, foto: Petra NejedláNa SkaličkáchMasarykova škola ve MšeněSkramouš

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Mšenští šachisté strávili část prázdnin na táboře


Završením sezony bývá pro mladé mšenské šachisty tradiční letní tábor na Studenově, pořádaný mšenskou Šachovou školou pat a mat. A jinak tomu nebylo ani o letošních prázdninách.

Tentokrát se tábora zúčastnilo jedenáct dětí ze mšenské základní školy a mšenského Sokola. Děti ze Mšena tvořily na táboře nejpočetnější skupinu. A celkem se obou táborových běhů zúčastnilo 108 dětí ze šesti krajů naší republiky.

Tábor probíhal ve dvou bězích, mšenská výprava byla zastoupena hlavně na tom prvním.

Oba běhy zvládli absolvovat Adam Ščasný a Jakub Burda.

Devítidenní program je pokaždé náročný. Kromě dopoledních šachových tréninků a turnajů se táborníci podívali do Harrachovské sklárny, na Mumlavský vodopád, svezli se obousměrně lanovkou na „Čerťáku” a poměřili své síly
a znalosti při lesních bojových hrách.

Za výkony byli táborníci odměňováni táborovými penězi „Žbrdlíky”, které potom utráceli v bohatě zásobeném táborovém bufetu.

O naše stále hladová bříška se nám postaraly „domácí” kuchařky Gabriela Nováková a Helena Křížová, které jsme si s sebou dovezli.

I přesto, že nám děti na druhém běhu postupně kosila jednodenní viróza, se oba letošní běhy vydařily. Děti si pochvalovaly hlavně táborový bufet, možnost volby odpoledního programu a výbornou táborovou kuchyni.

Roman Burda