VojtěchovSkalní útvar Žába, pod romanovskou hájovnouMěstské lázně po sezóněPamětní deska dr.J.Píče na radnici

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Eva Kopernická maluje nejradši fantazie


Kokořín- „Nejradši maluju fantazie, které nemají žádnou předlohu, jsou prostě z mé hlavy,“ říká Eva Kopernická, jejíž díla jsou až do 20. října k vidění v prostorách restaurace a cukrárny U Koně na Kokoříně.

Ačkoli Eva Kopernická vystudovala gymnázium i oděvní průmyslovku a léta pracovala jako úřednice, nakonec si splnila sen a stala se výtvarnicí. „Nejdříve jsem se začala věnovat keramice, kterou jsem tvořila při zaměstnání. Bylo to ovšem náročné, tak jsem si nejprve zkrátila úvazek a nakonec dala výpověď a keramiku jsem začala dělat naplno,“ vzpomíná na své začátky autorka, jejímž domovem je už řadu let vesnička Kokořín.

Práci v keramické dílně Evě Kopernické znemožnila zákeřná nemoc, která zanechala následky na jejích rukou. „Byla jsem stále unavená a hodně mě bolely ruce, takže jsem s hlínou musela skončit. Kamarádka mi pak k Vánocům darovala plátno a barvy, abych malovala,“ vypráví malířka a připomíná, že když její první dílka spatřil výtvarník Ondřej Rada, nabídl jí, aby navštěvovala jeho ateliér. Pak následovalo výrazné zlepšení.

„Malovala jsem třeba každý den, ale teď jsou měsíce, kdy nemaluju vůbec. Musím na to mít chuť a klid,“ doplňuje Eva Kopernická.

Jiří Říha