Klika, kostel sv. MartinaNáměstí Míru s radnicí a kostelem sv. Martina, foto: Petra NejedláSousoší Immaculaty na nám. MíruMariánské sousoší na náměstí Míru

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Slovo šéfredaktora


Před řadou let jsem s kamarády často jezdíval do Zákup na moto burzy. Když jsem tam ale přijel po několika letech, na motorky už jsem tam skoro nic neviděl, namísto toho prodejci nabízeli staré hrnce, trakaře, kliky ke dveřím, sbírky známek, vrtáky a hromady dalšího harampádí. Světe, div se, pokaždé jsem se z toho blešáku vracel ověšený spoustou „starých krámů“. Nejdříve mi bylo trochu líto, že ubylo motorů, výfuků a dalších dílů na staré stroje, ale nakonec jsem ten blešák v podstatě uvítal. Vždyť kde jinde sehnat něco nesehnatelného než právě tam. Proč to ale píšu? Přiměl mě k tomu první mšenský blešák, který uspořádala Julie Fric Krauskopfová, s níž jsem jako klučina pobíhal ulicemi.
A musím říct, že mi udělala radost, protože jsme o blešáku už před lety uvažovali, ale dosud jsme jej nezrealizovali. Z takových lidiček, jako je Julie, mám radost. Ačkoli žije na Mělníku, na Mšeno nezapomněla a stále se vrací.
A navíc i s bezva nápady. Díky!

Příjemné září přeje Jiří Říha