HradskoVojtěchovVěž kostela sv. MartinaPoklička z úpatí

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Závěr školního roku? Žádná nuda


Noc ve škole

Žáci 6.A si prodloužili pobyt ve škole o páteční večer s přespáním. Po zabydlení a přípravě míst na spaní proběhla komentovaná prohlídka školy s výstupem na ochozy u věžičky. Pak byla na školním hřišti odehrána utkání v softbalu a vybíjené. Něž se setmělo, tak si žáci opekli buřty a jiné dobroty a zahájili diskusní kroužek v pneumatice. Před noční procházkou po školní budově s hledáním svíček si zatančili při krátké diskotéce, spíše „zajezdili“ na žíněnkách. Pak přišel čas na oblíbenou hru „Městečko Palermo“. S půlnocí se žáci uložili ke spánku, ale prokázali „vytrvalost“ a před druhou hodinou málokdo usnul. Ráno stihli odehrát ještě několik „Městeček ...“ a poté se už rozjeli do svých domovů (pravděpodobně dospat minulou noc).

Vojenské letiště Kbely

Ještě v úterý 25. června stihly děti z 1. a 3. třídy výlet do vojenského letiště Kbely. Děti viděly, jak to na letišti chodí, seznámily se s výcvikem psů, kteří hlídají objekt, a mohly si prohlédnout vrtulníky a malá dopravní letadla nejen zvenku, ale poseděly si i v kokpitu. Na závěr jsme ještě okoukli nezbytnou hasičskou techniku na letišti a po malém osvěžení už jsme spěchali zpátky do školy.

Šesťáci v Mirákulu

Šesťáci odjeli na výlet do zábavně-naučného parku Mirakulum v Milovicích. Kromě návštěvy spousty atrakcí ke sportovnímu vyžití se také někteří projeli v bojovém vozidle pěchoty. V poledním čase vyrazili vláčkem po unikátní úzkokolejné železnici do tankodromu, kde si prohlédli starší vojenskou techniku a několik čtyřnohých kamarádů (lamy, oslíci a koně).

Vítězství školy ve sběru hliníku

I v letošním školním roce se naše škola zapojila do sběru hliníku. I v tomto roce jsme vyhráli v krajském kole 1. místo. Zástupci naší školy přebrali ceny přímo ve Velvarech v Metal Trade Comax. Těšíme se na spolupráci i příštím roce.

připravila Radka Nečasová