Drážní most v HlovciMěstské lázně po sezóněNáměstí Míru v nociVojtěchov

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Počet zásahů mšenských hasičů rok od roku stoupá


Mšeno - Během prvního pololetí letošního roku si jednotka mšenských dobrovolných hasičů na svůj účet připsala jedenatřicet zásahů. Ve srovnání s první polovinou loňského roku jde opět o navýšení, tentokrát o pět zásahů. Dlouhodobý nárůst výjezdů svědčí o tom, že by se region bez mšenských dobráků obešel jen velmi těžko.

Mezi zásahy, k nimž mšenské tatry mířily během prvního pololetí, převládaly technické zásahy, kterých bylo osmnáct, zatímco požárů o osm méně. A nescházely ani tři plané poplachy.

Podle velitele družstva Patrika Vyskočila mezi zajímavější zásahy patřila například záchrana dětí, které na začátku letošního ledna lezly ve mšenských Bílkách po skalách. „Na místě jsme zjistili, že jsou pod skálou dvě zraněné děti a jedna dívka visela na stromě ve stráni,“ konstatoval Vyskočil a dodal, že hasiči k dívce slanili, pomocí lan ji vytáhli nahoru a předali zdravotníkům k ošetření.

Děti hrály hlavní roli i u požáru stohu slámy, ke kterému došlo ve druhé polovině dubna v Chorušicích. Stoh, který vzplanul právě kvůli sirkám v dětských rukou, se podle hasičů nedal zachránit. Shořel na popel. Vzplanul ovšem i vedle stojící krmný vůz, který hasiči uhasili vysokotlakým proudem.

Pár dní nato stoupal dým ze mšenské skládky, kde vzplanul především nábytek a plasty. Mšenští dobráci společně s mělnickými profesionály s ohněm bojovali od půlnoci do ranních hodin.

Mezi technické zásahy se řadil výjezd ke mšenskému rybníku Černík, kam se dostaly ropné produkty z vozovky. Mělničtí hasiči mšenskou jednotku požádali o spolupráci při odstranění norné stěny. „Pomocí D proudu jsme vyplachovali sorbent z rákosí na volnou hladinu,“ připomněl Patrik Vyskočil.

Jiří Říha