RájZávěsný znakSedlecSedlec

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Kino Máj zahájí přehlídku Bergmanových snímků


Doksy - V úterý 29. října bude v kině Máj Doksy zahájena unikátní přehlídka filmů jednoho z nejvýznamnějších světových režisérů Ingmara Bergmana. Diváci tak budou moci po dlouhých letech vidět znovu řadu snímků, které byly nedávno převedeny
do digitální podoby. Z těch nejznámějších jmenujme:

Léto s Monikou (1953), Úsměvy letní noci (1955), Sedmá pečeť (1957), Lesní jahody (1957), Persona (1966), Scény z manželského života (1973), Podzimní sonáta (1978), Fanny a Alexander (1982)

Od října tak budou každý měsíc promítány filmy, které byly natočeny od padesátých do osmdesátých let. Bergman získal za svá díla řadu prestižních filmových ocenění a nominací. Minimálně za tři z filmů, které budou uvedeny, byl Bergman nominován na Oscara (Lesní jahody, Podzimní sonáta a Fanny a Alexander; za svůj život byl na toto ocenění nominován ještě šestkrát). V Berlíně získal za Lesní jahody Zlatého medvěda, za Sedmou pečeť byl v Cannes nominován na Zlatou palmu, kterou si v následujících letech odnesl domů celkem sedmkrát (jednou i za Úsměvy letní noci).

Přehlídku zahájí v úterý 29. října v 17.30 hodin Bergmanův nízkorozpočtový, ale velmi zásadní snímek Sedmá pečeť. Film uvede a besedu po projekci bude moderovat významný český filmový publicista a historik Vladimír Hendrich.

Miloslav Lomič