Poklička z úpatíSkramoušSkalní kaplička v Boudecké rokliVojtěchov

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Uzavření deponií má na svědomí neukázněnost


Mšeno - Vážení občané, vzhledem k negativním zkušenostem s provozem městských deponií z tohoto roku jsme nuceni přistoupit ke změně jejich fungování.

Deponie větví

Město v tuto chvíli nemá potřebu sběru větví na energetické využití, neboť máme dostatek štěpky ve skladech i dostatek kůrovcové dřevní hmoty na štěpkování. Bohužel na tuto deponii byl některými jedinci navážen zcela nevhodný materiál typu šípky, túje, křoví apod., který se štěpkovat nedá a nemá také žádnou energetickou hodnotu. Vrcholem nekázně je odkládání okovaných trámů a dílů nábytku s kováním, které štěpkovači zničilo nože, což je velká ekonomická škoda. Tyto nevhodné příměsi musí zaměstnanci města z hromad vytahovat a následně město platí skládkovné.

Abychom předešli tomuto nežádoucímu jevu, bude deponie uzavřena závorou a vstup na ní bude povolován zaměstnanci města, a to zcela výjimečně a po kontrole nákladu. Pokud budete mít větší množství větví, lze si objednat kontejner a naši zaměstnanci jej potom na deponii vysypou.

Deponie trávy a jiné biomasy

Tato deponie v areálu bývalé cihelny slouží jako mezisklad pro naše technické služby. Mnoho lidí si zvyklo tam navážet vozíky trávu, což bylo tolerováno, dokud tam opět nepořádní jedinci nezačali vozit nekompostovatelné odpady. To samé platí pro nedaleké velkoobjemové kontejnery na plast a papír, které nyní bývají často plné nábytku a jiných odpadů. To nemůžeme dále připustit, neboť složky tříděného odpadu nemohou být ničím kontaminovány, jinak je od nás koncovky nepřevezmou a vše bude muset jít na skládku. Areál bude tudíž opětovně uzavřen a bude přístupný jen našim zaměstnancům. Likvidaci trávy apod. lze řešit objednáním hnědé popelnice na úřadě.

Děkuji za pochopení.

Martin Mach
starosta