Drážní most v HlovciBezdězy z Vrátenské hory (foto: J.Trevisan)Radnice na náměstí Míru, foto: HN - René VolfíkFaraon

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Pět učeben se dočkalo modernizace


Vážení spoluobčané, jsem moc rád, že vás mohu na začátku školního roku informovat o projektu, který se podařilo dokončit v naší základní škole. Jedná se o projekt s názvem „Zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání v ZŠ Mšeno“, který se začal připravovat už před dvěma lety.

V rámci tohoto projektu bylo zrekonstruováno pět odborných učeben, a to výpočetní technika, jazyková učebna, učebny fyziky, chemie a cvičná kuchyňka. Dále bylo vybudováno WC pro invalidy a schodišťová plošina, díky které je naše škola bezbariérová. a můžeme tak plně vyhovět i žákům s určitým postižením. Nově mají žáci k dispozici 48 tabletů a 32 žákovských počítačů, několik robotických stavebnic Lego, mechanické a elektronické stavebnice Merkur.

Celková investice projektu činila 6,9 milionu korun. Převážnou část prostředků se podařilo získat formou dotací z programu IROP. Město Mšeno přispělo částkou 700 tisíc korun. V souvislosti s tímto projektem bych chtěl vyjádřit velký dík panu učiteli Ing. Štefanu Dvorščíkovi, který se na této akci podílel největší měrou a zasloužil se o to, že žáci mohou naplno využít nových věcí v nových učebnách, a nepochybně tak zvýšit úroveň a kvalitu svého vzdělání.

Sluší se samozřejmě poděkovat i všem ostatním, kteří se na projektu také podíleli - v čele s paní ředitelkou Mgr. Jiřinou Trunkovou.

Město Mšeno si je vědomo dalších investičních potřeb, jako například vybudování vzduchotechnického zařízení v kuchyni ZŠ nebo další postupné obnovy ostatních učeben. Díky výborné spolupráci s vedením školy nepochybuji o tom, že i tyto úkoly společně brzy naplníme.

Závěrem bych chtěl popřát všem pedagogům, žákům i nepedagogickým pracovníkům úspěšný školní rok s využitím všech těchto novinek. Žákům devátých tříd pak úspěšný vstup na střední školy a učiliště.

Jiří Guttenberg
místostarosta