Olešnovzor dlažby na náměstí Míru, foto: Petra NejedláSedlecSousoší Immaculaty na nám. Míru

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Stránecké děti si užívaly v chlumeckém Fajnparku


Stránka - Rok se sešel s rokem a kulturní komise Obecního úřadu ve Stránce se rozhodla zopakovat výlet, který se vloni nevydařil. Opět jsme si za cíl zvolili Fajnpark v Chlumci nad Cidlinou a doufali, že letos k nám bude počasí milosrdnější. V sobotu 31. srpna jsme se všichni probudili do krásného slunečného rána, a tím pádem bylo jasné, že tentokrát se výlet podaří.

Před osmou hodinou ráno se sešlo 27 účastníků zájezdu – děti, tatínkové, maminky, babičky i jeden děda. Nastoupili jsme, usadili se a vyrazili směr Chlumec. Za necelou hodinu a půl jsme si všichni mohli zazpívat „Ten chlumecký zámek je za lesem“ a byli jsme na místě. Otevírací doba sice byla až od 10 hodin, ale už v půl desáté byla pokladna otevřena a mohli jsme vejít.

V areálu nás čekala spousta atrakcí, kde se mohly děti vyřádit. Energii mohly vybít v Hopsálkově, který nabízí několik druhů trampolín a skákací plochy pro děti i dospělé – skákací polštář, skákací domeček či želva. Velkým zážitkem byla jízda vláčkem, který projížděl celým areálem. Z vláčku byly vidět mávající mravenci, pohybující se makety dinosaurů, soška krtečka na velké krtině nebo makety zvířat v areálu safari.

Menší děti strávily většinu času v miniměstečku, ve kterém rozvíjely svou fantazii v plastových domečcích a případně se v horkém počasí mohly ochladit pod květinou, ze které byla rozprašována vodní mlha. Větší děti si mohly vyzkoušet jízdu na Safari cars, Ufo cars či uspořádat bitvu vodními nebo vzduchovými děly. Všichni jsme si vyzkoušeli odvahu při procházce lesem mezi obživlými dinosaury nebo velkými maketami různého hmyzu.

Nakonec se děti zchladily v malém brouzdálku u vstupní brány a kolem 15. hodiny jsme nastoupili do autobusu na zpáteční cestu. Většina výletníků byla tak unavena atrakcemi a horkem, že je jízda autobusem ukolébala ke spánku.

Na závěr jsme všichni konstatovali, že tentokrát se výlet podařil a budeme se těšit na příští! Uvidíme, kam nás příště nohy (vlastně kola autobusu) zanesou!

Jaroslava Kloudová