BrusnéMěstské lázně - koupalištěBusta T.G.M. v parku před školouObří hlava a žába

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Turistům i běžcům dalo letos zabrat velké teplo


Mšeno - Turistická akce Mšenská padesátka se letos konala tradičně poslední prázdninovou neděli,
a to už podvaačtyřicáté. Před třemi lety jsem pro chodce připravil všechny nové trasy. Letos jedna chodecká přibyla. Nazvali jsme ji pro její snadnou průchodnost Rodinná. Vedle toho jsme v TJ Sokol Mšeno usoudili, že je třeba obměnit i trasy cykloturistické. Nachystal jsem tedy pět zbrusu nových. Dlouhou 66 km, nazvanou Ďábelská, další jen o trochu kratší a o dost snažší Zámeckou, velmi jednoduchou a středně dlouhou přes místní Rozhledny, jednu pro náročnější bikery a krátkou pro rodiny s malými dětmi.

Pro příští ročník mám v plánu přidat maratónskou 100 km trasu, aby si na své přišli i vytrvalci mezi cyklisty. Také změním Královskou chodeckou, protože té se zúčastňují opravdoví dálkoví chodci, kteří si zaslouží více než ostatní poznat krásy naší rodné krajiny. I nadále budeme coby pořadatelé velmi vděčni za zázemí, které nám město poskytuje v našich překrásných městských lázních.

Třetím rokem se k turistům přidávají i běžci ve vytrvaleckém krosu Kokořínské Roklinky. Za tímto poetickým názvem se skrývá velmi těžký závod, letos umocněný opravdu vražedným teplem. Každým rokem narůstá počet účastníků. Letos nás bylo 49, z toho 12 žen. I letos byl překonán jeden z rekordů. Výtečný českolipský závoďák Zdeněk Bufka profrčel trasou ve svých 62 letech za neuvěřitelné 2 hodiny a 35 minut, což ho katapultovalo na celkové šesté místo. Pouhých 20 vteřin jej dělilo od místa pátého a 2,5 minuty od příčky čtvrté. O obtížnosti trasy svědčí další ze statistických dat. Průměrný věk letošních závodníků byl 44 let.

Velmi rád tímto děkuji všem, kteří obětují celou neděli, aby pro turisty, cykloturisty a závodníky zajistili solidní zázemí.

Martin Kauler