Stránka - Ve Stránce se v úterý 31. prosince uskutečnil druhý ročník Silvestrovského běhu, který uspořádali Příznivci běhu Stránka. Silvestrovský běh byl pro sportovce posledním běžeckým závodem v roce 2019.

Závod se běžel na čtyři okruhy o celkové délce 2 000 metrů. Trať vedla převážně po asfaltovém povrchu a nechyběl ani výběh do prudšího stoupání s měkkým povrchem.

Po ukončení prezentace se zúčastnění sportovci společně seznámili s nástrahami tratě. Pak si zvolili individuální rozcvičení a krátce po půl druhé byl druhý ročník Silvestrovského běhu ve Stránce odstartován.

Od startu se Lukáš Paluska dostal do čela a svou pozici si udržel až do cíle. O druhé a třetí místo se rozhodovalo v posledních metrech závodu. Úspěšnější byl Pavel Mráček st. před Martinem Hypšou. Krásný běžecký souboj se zvedl také o páté a šesté umístění, kdy Luboš Švácha tři sta metrů před cílem předběhl Jiřího Stránského, kterého už před sebe nepustil.

V kategorii žen od samého začátku na první pozici běžela Danuška Palusková, která si vedení udržela až do cíle. Od druhého do čtvrtého místa byl časový rozdíl pouhých šestačtyřicet vteřin. Anička, Petra a Vlasta předvedly pěkné běžecké výkony na náročné trati se čtyřmi výběhy.

Po doběhu všech závodníků pořadatelky Jituš Kalivodová a Renča Takaczová napsaly všem účastníkům diplomy. Následovalo vyhlášení, v rámci něhož si závodníci podle pořadí mohli vybrat upomínkovou cenu. V půl třetí odpoledne po skončení vyhlášení výsledků panovala výborná nálada a bylo si stále o čem povídat. Krátce po patnácté hodině si přítomní popřáli do nového roku a poté se rozjeli do svých domovů.