HradskoSedlecMěstská pečeťObří hlava a žába

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Přehlídka Bergmanových filmů pokračuje


Doksy - V úterý 26. listopadu bude v kině Máj Doksy projekcí dalšího snímku pokračovat unikátní přehlídka filmů jednoho z nejvýznamnějších světových režisérů Ingmara Bergmana. Diváci tak budou moci po dlouhých letech vidět znovu řadu snímků, které byly nedávno převedeny v nejvyšší kvalitě do nové digitální podoby. Druhý film přehlídky, jeden z mezinárodně nejúspěšnějších snímků Léto s Monikou natočil Ingmar Bergman v roce 1953. Líčí v něm dojemný příběh lásky mladých milenců z předměstí Stockholmu.

Od října jsou každý měsíc promítány filmy, které byly natočeny od padesátých do osmdesátých let. Bergman získal za svá díla řadu prestižních filmových ocenění a nominací. Minimálně za tři z filmů, které budou uvedeny, byl Bergman nominován na Oscara (Lesní jahody, Podzimní sonáta a Fanny a Alexander; za svůj život byl na toto ocenění nominován ještě šestkrát), v Berlíně získal za Lesní jahody Zlatého medvěda, za Sedmou pečeť byl v Cannes nominován na Zlatou palmu, kterou si v následujících letech odnesl domů celkem sedmkrát (jednou i za Úsměvy letní noci).

Přehlídku zahájil v úterý 29. října v 17.30 hodin Bergmanův nízkorozpočtový, ale velmi zásadní snímek Sedmá pečeť. Na prosinec chystáme projekci filmu Úsměvy letní noci z roku 1955.

Přehlídku v Doksech umožnila distribuční společnost Film Europe.
Miloslav Lomič