Olešnopamětní deska - revitalizace centra, foto: Petra NejedláVýstava prací žáků ZUŠ na radniciFaraon

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Novinky ze základky: dobroty i výlety


Mšeno - V září se vybraní žáci mšenské základní školy zúčastnili veřejného fóra Desatero problémů města Mšena, kde mohli spolu s dalšími občany diskutovat o problémech města z různých oblastí (životní prostředí, kultura, vzdělávání, sociální a zdravotní služby a další).

V pátek 27. září se v sále školy uskutečnil zajímavý kulturní program. Pro první stupeň bylo připraveno vystoupení o Lišce Bystroušce a žáci ze druhého stupně se dozvěděli zajímavosti ze života Karla IV.

Školáci poznávají krásné okolí
Třeťáci využili krásných chvil letošního babího léta a vydali se na výlet po okolí. Navštívili mšenské muzeum a hrad Kokořín. Tam jim jednu cestu ulehčil autobus, ale zpátky už šlapali po svých. Dozvěděli se spoustu zajímavostí
z historie našeho regionu, prokázali turistickou zdatnost a někteří se toho naučili i víc než z učebnice.

Mgr. Eva Malá

Divadelní představení
Děti z 1. a 2. třídy si užily divadelní pohádku Škola hrou na druhou, za kterou se vypravily na Mělník. Byl to vtipný pořad plný písniček, kde se mohly zapojit i děti a moc je to bavilo.

Jaroslava Matúšková

Houby na pořadu dne
Po několika letech k nám opět zavítal mykolog Jaroslav Malý. V sále školy se postupně vystřídaly všechny třídy a kromě krásných fotografií, které jsme viděli, jsme se dozvěděli i velmi užitečné informace, například jak od sebe odlišit jedlé a nejedlé hřibovité houby nebo že si snadno můžeme splést žampion a muchomůrku zelenou. Také jsme zjistili, které houby mají léčivé účinky.

Den brambor
Třetí třída prožila den v projektovém vyučování na téma Den brambor. Brambory byly tématem ve všech hodinách. Děti soutěžily, skládaly obrázek, sbíraly brambory, počítaly s nimi, vyráběly si z brambor tiskátka a zvítězilo pečení bramborových plátků podávaných se zdravým jogurtovo-bylinkovým dipem. Ochutnaly také jeden z prvních receptů, kdy se brambory jedly zásadně „nasladko“.

Mgr. Eva Malá a Klára Güllová

Noční družina
I na začátku nového školního roku 2019/2020 byla pro děti připravena noční družina (ŠD 2) - Hurá zpátky do pohádky! Děti si přinesly kostýmy a v sále školy pro ně byly připraveny různé hry a soutěže a samozřejmě nesměla chybět ani noční bojovka.

Prvouka v přírodě
Vzhledem k tomu, že bylo v říjnu příjemné podzimní počasí, tak se prvňáčci vydali na výuku prvouky do okolí školy. Během procházky se seznamovali například se stromy, kolem kterých procházeli.

připravila Radka Nečasová