Skalní kaplička v Boudecké rokliVojtěchovRadnice na náměstí Míru, foto: HN - René VolfíkPohled na Mšeno od severu

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Sokolské okénko: nohec a oprava stěny


Rekonstrukce lezecké stěny

V průběhu prázdnin jsme se pustili do rekonstrukce lezecké stěny, která je v sokolovně už 11 let. S pomocí mládeže a dalších dobrovolníků byly sundány všechny chyty, které jsme museli omýt. Následně byla stěna natřena a na stavbu nových cest byli pozváni externí stavěči. Během víkendu byly postaveny nové cesty ze starých, omytých chytů, ale zároveň byly pořízeny i nové modernější chyty. Děkujeme všem, kteří se na rekonstrukci podíleli!

Cvičení je zahájeno

Ve druhé polovině září byla zahájena všechna cvičení pro mládež, během celého týdne se v sokolovně vystřídají gymnastky, florbalisté, rodiče s dětmi, cvičení žactva, lezci a o pohyb nepřijdou ani dospělí. Konkrétní cvičební hodiny najdete na stránce www.sokolmseno.cz

Nohejbalový turnaj

Letos se konal už XI. ročník nohejbalového turnaje trojic, který nese název Memoriál Václava Mokrého. Účast družstev byla letos slabší, přihlásilo se jen 8 týmů, ale na kvalitu to nemělo žádný vliv. Turnaj probíhal systémem každý s každým a některé týmy předváděly vyrovnané boje. První místo si vybojovalo družstvo Blackout, kterému putovní pohár předali kluci z Dolních Beřkovic. Ti obsadili druhou příčku. O třetí příčku si zahrály dva týmy z Mělníka - Potůček a Potůček mix, lépe to dopadlo pro druhé jmenované. Celý den nás provázelo příjemné a slunné počasí. Děkujeme hráčům i pořadatelům a budeme se těšit na další ročník.

Snow film fest

I letos na podzim se můžete těšit na festival outdoorových filmů se zimní tématikou, který se uskuteční 23. listopadu od 15 hodin v sokolovně ve Mšeně. A na co se můžete těšit tentokrát? Chybět nebude například horolezecká expedice, na které budou účastníci zdolávat skalní věže Antarktidy. Sjezd vrcholu sopky na lyžích, která se nachází na jednom z nejizolovanějších míst v Tichém oceánu. Užijete si snímek z prostředí
lyžařské expedice, jejíž moto zní: na kole napříč Alpami a sjet ty nejvíce ikonické horské svahy, jaké po cestě uvidí - motor není povolen. Na řadu přijde i surfování v ledových vlnách Hořejšího jezera v Michiganu uprostřed třeskuté zimy. A čas zbude i na dokument o horolezci a dobrodruhovi M. Šmídovi, který se za dosud nevyjasněných okolností zřítil během sólového výstupu. A také nahlédnete do světa extrémního sportovce Jana Venci Franckeho.

Radka Nečasová