Bezděz (foto: Zd. Bergl)Faraonpamětní deska - revitalizace centra, foto: Petra NejedláRadnice v zimě

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Bilancování nad uplynulou fotbalovou sezonou


Vážení sportovní přátelé, nabízím vám tradiční hodnocení soutěžního ročníku 2018/2019 v našem klubu SK Mšeno.

A – tým

Jak to v letní přípravě vypadalo nadějně, tak zimní příprava se nám vůbec nevydařila, ať vlivem zaneprázdnění, nemocí nebo zranění, probíhala v omezeném počtu hráčů, a to neslibovalo do jarních odvet nic dobrého. Když pak na startu sezóny přestoupil Dvorný zpět na Mělník, nevypadalo to s námi vůbec dobře. To se potvrdilo hned v prvním zápase, kde jsme byli jasně lepším týmem, na gólové šance jsme vyhráli asi 7:3, ale zápas jsme prohráli 1:2. To se opakovalo i v dalších utkáních a my jsme se pomalu blížili k sestupovým příčkám. K tomu se nám vážně zranil nejlepší střelec Wasyliw, kterého brzy následoval Matúšek.

Naštěstí se ale ukázalo, že v týmu je pořád ještě chuť a odhodlání, a tak jsme se včas vzchopili a začali jsme sbírat i body, což bylo především díky skvělé defenzívě na čele s brankářem Milerem. Šancí máme sice v každém zápase dost, ale chybí nám střelci. Pozitivem jarní části bylo zapojení dorostenců Zajíce s Kosem, kteří ukázali, že mohou být platnými členy áčka. Pomohl nám i dočasný návrat Stejskala do sestavy. Z tabulky střelců je zřejmé, jak moc nám chyběli zranění kanonýři. Naštěstí nám výborně pracovala obrana na čele se skvěle chytajícím Milerem, a tak jsme byli díky tomu téměř v každém zápase ve hře o body. Po delší době zakončujeme sezonu umístěním na spodních příčkách tabulky. Pokud ale k letní přípravě přistoupíme zodpovědně, uzdraví se nám marodi a další zranění se nám budou vyhýbat, je v našich silách hrát opět v horní polovině tabulky.

Realizační tým – Vladimír Grát, Jiří Guttenberg st., Dana Guttenbergová, Roman Kormoš


B – tým

V jarní části se béčko zlepšilo výsledkově, ale ke konci sezony byl najednou problém dát dohromady 11 lidí a dokonce jsme k jednomu zápasu vůbec nenastoupili. To se už doufám nebude opakovat, protože to pro nás znamená finanční postih a ztrátu kreditu našeho klubu SK Mšeno.

Trenér - Roman Kormoš


Dorost

Dorost na tom byl podobně jako béčko. Zlepšil na jaře výsledky, ale docházka je pořád značně rozháraná. Pokud by kluci chodili v nejsilnějším složení na každý zápas, mohli jsme hrát určitě o vyšší příčky. Vždyť jsme dokázali porazit i vítěze základní části.

Trenér – Lukáš Dohnalík


Starší žáci

Žákům chybí větší taktická vyspělost. V mnoha zápasech vedli, ale nedokázali si udržet výkonnost po celý zápas a nakonec po slibném začátku odcházeli poraženi. Není to ale pouze jejich vina a my trenéři se na tento problém musíme zaměřit a pokusit se to změnit.


Mladší žáci

Mladší žáci mají vcelku stabilní výsledky a na jejich hru se dá dívat. Rostou nám zde naděje, a to je radostné zjištění.


Mladší a starší přípravka

Oba týmy poctivě trénují a na jejich hru, která je plná elánu a nasazení, je radost se dívat.

Znovu opakuji, že stále hledáme adepty na trenéry i vedoucí mládeže. Proškolení na trenérskou licenci zajistíme a zároveň nabízíme i zajímavé finanční ohodnocení. Více informací případně sdělím na telefonu 602 851 240.

Ke všem mládežnickým týmům mám jedinou výhradu. Ta ovšem nesměřuje k hráčům ani k trenérům, kteří se snaží odvést na trénincích i zápasech to nejlepší. Mám na mysli velmi slabou účast rodinných příslušníků na domácích i venkovních zápasech mládeže. Minimálně na domácí zápasy byste si měli najít čas a přijít podpořit své kluky a holky. Oni se na hřišti opravdu snaží, ale chybí jim ten bonus v podobě povzbuzení od fanoušků. A to je ve fotbale velmi důležitý faktor. Byl bych moc rád, pokud by návštěvnost na zápasech mládeže byla v příští sezóně vyšší.

Trenéři - Jiří Zabilanský st., Jakub Jedlička, Jiří Guttenberg st.

V letošním roce se nám na stadioně vydařily dvě velké stavební akce. První je rekonstrukce tenisového kurtu, který už měsíc slouží široké veřejnosti. Je to velký přínos pro sportovní vyžití a mimo fotbalovou aktivitu. Tenisový kurt byl rekonstruován za pomoci dotace ze Středočeského kraje – z Fondu sportu, volného času a primární prevence. Druhou akcí, na kterou jsem velice pyšný, je nová studna. O vrtanou studnu jsme usilovali mnoho let, ale teprve letos se nám podařilo akci zrealizovat. Za to patří díky především členům výkonného výboru, zastupitelstvu města Mšena za finanční podporu a v neposlední řadě realizační firmě, která odvedla skvělou práci.

Závěrem chci opět poděkovat všem našim výše jmenovaným trenérům. Samozřejmě chci poděkovat i všem těm, kteří nám jakkoli pomáhají se zajištěním ostatních věcí kolem fotbalu (občerstvení, dresy, příprava hřiště, doprava na utkání...) a v neposlední řadě chci poděkovat členům výkonného výboru našeho klubu za jejich práci a zastupitelstvu města Mšena za jeho podporu našemu spolku. Poděkování patří samozřejmě i vám, našim věrným fanouškům, za vaši stálou přízeň. Věřím, že nám ji zachováte i v příští sezóně.

Vážení členové a příznivci SK Mšeno, dovolte mi, abych vám všem jménem výboru SK Mšeno popřál krásné léto plné sluníčka a příjemných zážitků na vašich prázdninových cestách.

Jiří Guttenberg, předseda SK Mšeno