Poklička z úpatíMěstská pečeťObří hlava a žábaRadnice v zimě

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Kadlín láká návštěvníky na tradiční Jakubskou pouť


Kadlín - Jako každý rok touto dobou vás srdečně zveme na vesnickou pouť do Kadlína. Věříme, že všichni ocení program nabitý nejen zábavou, ale i ponaučením a kulturou, který startuje 27. července dvě hodiny před polednem.

Maminky a babičky se mohou předvést v soutěži o NEJ koláč a s celou rodinou si prohlédnout obrazy Zuzany Jeřábkové. Děti v dopoledním čase ocení loutkové divadlo s pohádkou o Otesánkovi. K poledni si s tatínky užijí ukázku práce hasičského sboru a jeho techniky. Odpoledne máme nachystané historické šermíře v podání skupiny Vivamus s možnou zkouškou zbroje. Pro děti máme nachystanou soutěž o nejkrásněji namalovanou Kadlínskou rozhlednu. Nesmíme zapomenout na další atrakce, kolotoče, jízdu na koni, malování na obličej, vesnický jarmark a mnoho dalšího. V průběhu dne nám bude hrát kapela Heretics Group. A večer na taneční zábavě legendární Kindlovi.

Jste turisté a neznáte ještě Kadlín? Historie Kadlína spadá až do 14 století. Jméno Kadlín pochází pravděpodobně ze slova tkáti - Tkadlín, později Kadlín. Historicky nejcennější budovou je kostel sv. Jakuba Většího s dřevěnou zvonicí vedle kostela. Nezapomeňme na návrší Hradišť, které se pne do výšky 314,2 m. Před počátkem našeho letopočtu tam bývalo i keltské sídliště, které bylo v pozdější době opevněno proti loupeživým rytířům, hlavně za krále Karla IV.. Po roce 1843 začala na Hradišti těžba čediče, která byla ukončena před r. 1890. Kdysi zde stávala rozhledna, která se kvůli neúdržbě v roce 1964 zřítila. V roce 2006 ji nahradila nová rozhledna.

Hana Podráská