SedlecSkalní útvar PokličkyMariánské sousoší na náměstí MíruOlešno

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Novinky ZŠ Mšeno: výlety na kole i pěšky


Šachový turnaj - Ve školní jídelně se odehrál šachový přebor školy. Hrálo se ve dvou kategoriích, vždy 5 zápasů - tzv. švýcarským systémem. V mladší kategorii zvítězil Matěj Hanzelín a ve starší Honza Heidler, v obou kategoriích bylo shodně 14 hráčů.

Cyklovýlet 5.B - Ráno od školy jsme jeli na kole do Nedamova (20 km). Jeli jsme po náměstí, kopcem dolů Karlovkou a pak nahoru Větrákem a cestou mi spadl řetěz. Ale hlavní není, jak jedeme, ale jak jsme si to tam užili. Ale cestou jsme ještě jeli okolo řopíku, to byl úkryt pro vojáky. A v Nedamově bylo krásně, bylo tam teplo, koupali jsme se v rybníku, i když jen po kolena.
A co udělali kámoši - pocákali mě bahnem, takže jsem se musel umýt celý. Chatičky byly super čtyřlůžkové, byl jsem tam s Martinem, Vaškem a Filipem. První den jsme ještě hráli fotbal, vybiku, houpali jsme se, a taky jsme skákali. A pak jsme fishingovali magnet, který měl u sebe Séba. K večeři jsme měli smažák, ale já ho nejím, takže jsem měl řízek. A pak jsme si zpívali u ohně nějaké písničky a taky jsme byli v obchodě, takže jsme koupili hromady jídla. A Nelly měla bonbóny marshmallows, takže nám nějaké dala, a ty jsme si opekli. Ale spaní tam bylo docela špatné, protože tam byla zima. Ráno mě bolela hlava, takže se mi nechtělo jet na kole. Vlastně se mi pak ulevilo. Cestou nazpátek jsme jeli hodně kopců, ale po posledním, který měl 1,5 km, nás už čekala pohoda u Stelly na zahradě, kde jsme skákali na trampolíně a po asi tři čtvrtě hodině jsme jeli do Mšena.
F. Voborník, 5.B

Cyklokroužek na cestách - Pravidelní účastníci cyklistického kroužku si v neděli 9. června vyjeli na „Mácháč“. Cestou se cyklisté zastavili nejprve na Veteránském rojení v Lobči, poté navštívili vyhlášenou zmrzlinárnu U Leknínu v obci Břehyně (např. výborná okurková, mrkvová či sušenková), aby se pak zchladili ve vodách Máchova jezera. Porce kilometrů byla pro většinu rekordní, neboť zdolali celkem 56 km.
Mgr. J. Kůtek

Úspěšní cyklisté z 5.B v krajské soutěži - Skvělým způsobem reprezentovalo družstvo 5.B v krajské soutěži mladých cyklistů. V konkurenci 11 týmů Středočeského kraje obsadili „naši“ vynikající 2. místo a měli na dosah postup do celostátního kola. Mimochodem vítěz celorepublikové soutěže postupuje do evropského kola, které se koná ve švýcarské Ženevě. Velkou pochvalu zaslouží hlavně David Málik, který se ze všech soutěžících umístil na 2. místě. Gratulujeme.

Den domácích mazlíčků - Druhá třída uskutečnila v rámci projektového vyučování „Den domácích mazlíčků“. Děti si mohly do školy přinést svého malého domácího mazlíčka, pokud to možnosti a rodiče nedovolili, tak alespoň fotografie svých „členů rodiny.“ Většina dětí se na tento den těšila. Měli jsme ve třídě morčata, křečky a dokonce i raka a náhodně chyceného slepýše. Pejsci a kočičky museli zůstat doma, ale děti o nich s nadšením vyprávěly. Bylo to příjemné „oživení“ běžného dne, a musíme podotknout, že se žádnému z prezentovaných zvířátek nic nestalo.
Mgr. Eva Malá

Veletrh vědy 2019 - Ve čtvrtek 6. června se 8. třída vydala do Prahy, kde navštívila Veletrh vědy 2019 na výstavišti v Letňanech. Veletrh vědy pořádá Česká akademie věd. Jeho cílem je ukázat zejména mladým lidem důležitost vědy. Na své si přijdou nejen milovníci přírodních věd, ale také věd humanitních.
V rámci veletrhu se pořádají i doprovodné akce. Dvě z nich osmá třída viděla. Byly to science show
s názvy „Příběh žárovky” a „Všechny barvy duhy”. Jak už názvy napovídají, jednalo se o programy s pokusy z oborů elektřiny a optiky. Některé věci pro nás byly nové, jiné zase zopakováním učiva fyziky. Poté byl čas na prohlídku stánků jednotlivých vystavovatelů. Každý žák mohl najít něco, co ho zajímá.
Mgr. V. Podpěrová

Předání výhry v Sazka OV - Martin Doktor, sportovní ředitel ČOV a dvojnásobný olympijský vítěz, vylosoval 35 vítězů hlavních cen Sazka Olympijského víceboje. Ve čtvrtek 13. června proběhlo v trampolínovém centru HOP Arena Praha slavnostní předání hlavních cen a ZŠ Mšeno byla mezi vylosovanými výherci. Paní ředitelka převzala výherní poukaz na sportovní vybavení v hodnotě 20 000 Kč. Sazka Olympijský víceboj, společný projekt Českého olympijského výboru a Sazky, proběhl ve škole již popáté. Žáci v hodinách TV plní disciplíny olympijského osmiboje a ti, kteří splnili všech osm disciplín, obdrželi v červnu společně s vysvědčením klasickým i diplom sportovní s vyhodnocením svých
výkonů.
Mgr. J. Trunková

Výlet 1. a 3. třídy -Ve čtvrtek
13. 6. si děti z 1. a 3. třídy užily výlet do zábavního parku Mirakulum v Milovicích. Počasí nám přálo, a tak si děti mohly vyzkoušet nejen různé prolézačky, skákací obří trampolíny, podzemní chodby, skluzavky, ale také vodní svět. Výlet jsme završili chutným obědem, a pak nás už čekala cesta nazpět.
Mgr. L. Tylová

Soutěž v první pomoci – Žáci z 9. B pro své mladší spolužáky připravili soutěž v první pomoci.
V úterý 11. 6. všichni žáci prvního stupně vyslechli přednášku o první pomoci, kterou si pro ně připravily C. Najmanová a K. Picková, a v pátek si mohla pětičlenná družstva z každé třídy vyzkoušet získané znalosti v praxi. V okolí školy bylo připraveno několik stanovišť, kde se soutěžící mohli setkat s různými typy zranění – odřeniny, zlomeniny, tepenné krvácení, ztráta vědomí apod., tato zranění zkusili ošetřit a zavolat záchrannou službu.

Čokoládová tretra Kladno (Středočeský kraj) - Projekt zaměřený na žáky prvního stupně ZŠ, kteří podle kategorií běhají 100 m, 200 m a 300 m, starší hází i raketkou. Ti, kteří se umístili na stupních vítězů, postoupili do semifinále, kde budou bojovat o účast ve finálovém závodu, který vrcholí při světovém atletickém mítinku na Zlaté tretře v Ostravě. Celý projekt je pod patronací světového rekordmana v hodu oštěpem Jana Železného. Naší nejlepší závodnicí byla Natálka Andeltová z 1. třídy, která si doběhla pro bronz.

Atletické závody O Pohár Máchova kraje – I v letošním roce jsme uspořádali atletické závody pro první stupeň, kterých se zúčastnily 4 školy z okolí. Každá škola vyslala do boje 20 závodníků, z každého ročníku 2 dívky a 2 chlapce, které čekaly čtyři disciplíny – sprint, hod kriketovým míčkem, skok daleký a vytrvalost. Po sečtení veškerých bodů jsme se mohli radovat, teprve podruhé se nám podařilo porazit Základní školu z Doks.

Celkové pořadí: 1. ZŠ Mšeno, 2. ZŠ Doksy, 3. ZŠ Dubá a 4. ZŠ Řepín.

(připravila R. Nečasová)