RájVěž kostela sv. MartinaSedlecKostel sv. Martina - Masarykova ulice

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Extrémní závod pro policisty i hasiče


Mšensko - Státní i městští policisté a hasiči se ve čtvrtek 20. června ráno sešli u hájovny na Romanově, aby se tam postavili na startovní čáru jedenáctého Testu odolnosti. Jde o extrémní závod, který tradičně pořádají policisté z mělnického územního odboru.

Letos se podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové do náročného klání přihlásilo osmnáct družstev mužů a pět družstev žen. „Na startu se sešli nejen reprezentanti policie z územních odborů Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, ale například i kolegové z Pardubického, Ústeckého nebo Moravskoslezského kraje. A nechyběli ani policisté z Prahy,“ konstatovala mluvčí s tím, že zastoupení v soutěži měli i hasiči z Mělníka, podnikoví hasiči Škodovky a mělničtí strážníci.

Pětičlenné týmy čekala zhruba dvacetikilometrová trasa se šestnácti stanovišti. Ženám pořadatelé trasu o polovinu zkrátili. „Úkoly na jednotlivých stanovištích byly složeny například ze zdravovědy, silových disciplín nebo orientace v terénu,“ přiblížila Markéta Johnová.

O vítězích a poražených bylo jasno až ve večerních hodinách. Na první místo se mezi muži probojovala stálá pořádková jednotka KŘP Moravskoslezského kraje, druhou příčku obsadila stálá pořádková jednotka z hlavního města a třetí pozice patří mělnickým profesionálním hasičům.

Mezi ženami pak excelovaly policistky z Kolínska, v závěsu za nimi pak skončily ženy zákona z Příbramska a třetí místo si zasloužily podnikové hasičky Škody Auto.

„Jak ženy, tak i muži z mělnické policie se umístili na čtvrtém místě,“ doplnila policejní mluvčí.

V prvních letech byl Test odolnosti určen především pro policisty, ale v průběhu doby se začaly připojoval i další složky Integrovaného záchranného systému.

Jiří Říha