Domov seniorů (foto: M.Měšťan)VojtěchovSousoší panny Marie, foto: Petra NejedláHradsko

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Včelařský kroužek informuje: Zlatá včela 2019


V sobotu 27. dubna vyjelo pět členů mšenského včelařského kroužku soutěžit do Vlašimi, kde se konalo oblastní kolo soutěže Zlatá včela 2019 pro Prahu a Středočeský kraj.

Děti se jako každoročně utkaly v pěti disciplínách, které zahrnovaly znalostní test, poznávačky rostlin a včelařských nástrojů, včelařské postupy i mikroskopování.

Vedle vlastní soutěže organizátoři připravili zajímavý doprovodný program. Aby vedoucí kroužků nemohli svým svěřencům napovídat, odjeli na exkurzi k nádrži Švihov na řece Želivce, která slouží jako zásobárna pitné vody pro Prahu i část Středočeského kraje. Poblíž přehrady je i zajímavé centrum Vodní dům, kde se návštěvníci mohou seznámit s vodou z mnoha úhlů pohledu. Mě jako učitele fyziky zaujaly různé připravené pokusy, zejména pak velký funkční model Archimédova šroubu.

Po výborném obědě byla připravena ukázka dravých ptáků a sov spojená s ukázkou jejich výcviku. Následovalo slavnostní vyhodnocení soutěže. Každý soutěžící dostal diplom a alespoň nějakou drobnou cenu.

Členové našeho kroužku sice nezvítězili, přesto mohou být na své výsledky hrdi.

Na tomto místě bych chtěl jak organizátorům, tak soutěžícím poděkovat za krásný sobotní den.

Jan Podpěra
vedoucí kroužku