Hra světelVečer před kostelem sv. MartinaSkalní útvar Žába, pod romanovskou hájovnouSousoší Immaculaty na nám. Míru

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Mistrovství světa mopedů letos poprvé v květnu


Mšeno - K prvnímu květnovému dni na mšenském plochodrážním stadionu řadu let už tradičně patřil Memoriál Emila Sovy s mistry levých zatáček na startu. Po ukončení činnosti PDK Mšeno ovšem plochodrážní ovál osiřel. To byl moment, kdy se členové mšenského veteran klubu rozhodli, že prázdné místo zaplní svým tradičním Mistrovstvým světa mopedů Stadion na ploché dráze ve Mšeně. A povedlo se.

Patnáctého ročníku závodů, které se v minulých letech konaly uprostřed léta, se zúčastnilo 23 jezdců, rozdělených do dvou tříd podle úprav závodních strojů - standard a speciál.

Po dopolední technické přejímce strojů byly zahájeny tréninkové jízdy a v pravé poledne startmaršálové Živní odmávli první jízdu. Závod se jel klasicky - na startu čtyři jezdci závodící na tři okruhy s hodnocením 3-2-1-0 bodů podle umístění v cíli. Dramatické byly finálové jízdy, kde se utkalo prvních pět závodníků s nejvyšším počtem bodů z každé skupiny. Souboje na dráze byly velmi vyrovnané, o vítězi často rozhodlo posledních pár metrů před cílovou čárou.

Velmi slušně zaplněná tribuna potvrdila zájem o plochou dráhu a potlesk diváků při dekorování vítězů byl poděkováním za nevšední zážitek.

Hanuš Friedl