Závěsný znakEvangelický kostelČerník (foto: O.Vokál)vzor dlažby na náměstí Míru, foto: Petra Nejedlá

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Noc kostelů lákala rozhledem z věže


Mšeno - Noc kostelů ve Mšeně přilákala do areálu místního evangelického sboru na 110 lidí. Ti zcela určitě nelitovali. Kromě možnosti výstupu na věž a prohlídky kostela si návštěvníci mohli na farní zahradě upéci špekáčky a zapít je točeným pivem či rozlévanou malinovkou. O tuto část programu včetně nočního nasvícení kostela se postarali manželé Drahomíra a Michal Vidnerovi.

Zájemci o cestování měli jedinečnou možnost podívat se prostřednictvím promítání obrázků na nejzajímavější místa v Itálii. Provedl je po nich se zasvěceným komentářem mšenský cestovatel Zdeněk Bergl.

V podvečer potom vystoupil hudební soubor Camerata Brunensis specializující se na dobovou interpretaci barokní hudby. Byla to bezesporu hudební lahůdka. Kolem 40 posluchačů odměňovalo výkony muzikantů potleskem. Čtveřice mladých hudebníků z Prahy Veronika Vojířová (soprán), Marek Columby (cink), Jakub Michl (viola da gamba) a Jan Hajič (cembalo) hráli přirozeně a neokázale.

Noc kostelů, nad kterou převzal záštitu mšenský starosta Martin Mach, byla večer zakončena modlitebním ztišením. Účastníci zazpívali písně, meditovali nad biblickým textem a pomodlili se za Mšeno a jeho okolí.

Michal Šimek


Rodinné centrum Mšeno bylo i letos přizváno panem Šimkem k účasti na programu celostátní akce Noc kostelů. Jsme velmi rády, že jsme opět mohly přispět, naše happeningové odpoledne se totiž pomalu stává tradicí, kterou si na farní zahradě evangelického kostela ve Mšeně náramně užíváme. Rok od roku se k nám připojuje více hostů a nejsou to jen maminky s dětmi.

Noc kostelů se letos opravdu vydařila - za slunečného počasí i díky domácímu občerstvení zavládla příjemná atmosféra. Děti se na závěr odpoledne postaraly o pohádku, která byla i pro ně překvapením. Vytvořily si masky zvířatek a publiku předvedly známý příběh Boudo, budko. ...a to překvapení? Do poslední chvíle netušily, že roli medvěda skvěle zahraje sám náš hostitel. K loučení dlouho po 17. hodině všichni připojili: tak zase za rok!

Tím ještě jednou děkujeme za krásné odpoledne.

Eva Kratochvílová