Radnice na náměstí Míru, foto: HN - René VolfíkBezdězy z Vrátenské hory (foto: J.Trevisan)HradskoVojtěchov

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Plovárna se změní ve Stánky na levnou krásu


Mšeno - Co mají společného mšenské městské lázně, mandolíny, bendža nebo housličky? Na první pohled možná vůbec nic. Příznivci westernové muziky ovšem vědí, že už patnáctým rokem je areál mšenského koupaliště dějištěm oblíbeného festivalu folku, country a bluegrassu - PLOVÁRNA, tentokrát s letopočtem 2019.

Na začátku byl podle jednoho z pořadatelů festivalu Jiřího Klementa pokus uspořádat akci, která na Mšensku scházela. „Chtěli jsme zkusit propojit tento styl muziky s krásným koupalištěm. A myslím si, že se to povedlo,“ říká Jiří Klement, který je sám muzikantem. Díky jeho dlouholetým kontaktům s kapelami věnujícími se country muzice si každý z návštěvníků Plovárny přijde na své.

A letos tomu jistě nebude jinak. Na programu festivalu, který se v areálu koupaliště odehraje v sobotu 22. června od 15 hodin, jsou tradiční hosté - Trativod hrající takzvaný oldtime a Womacklee, kteří hrají „něco“ mezi country a punkem. Vedle nich se u bazénu potřetí představí folkaři ze Slaného, kteří si říkají Potokap, a podruhé potěší především pánskou část publika skupina Od plotny skok. Jde totiž o čistě dámskou formaci z Litoměřic. Novinkou letošního ročníku budou Milkeaters - mladá bluegrassová skupina ze středních Čech, která hraje po celé Evropě. Vyznavačům Stánků, Ptáčat nebo Tuláckého rána pak udělá radost František Nedvěd mladší s kapelou. Kromě vlastní tvorby připomene písně svého otce Františka a strýce Jana.

Na PLOVÁRNĚ 2019 nebudou ani letos chybět soutěže a hry pro děti včetně skákacího hradu.

Jiří Říha