Oltář v kostele sv. MartinaSousoší panny Marie, foto: Petra NejedláOlešnoObřadní síň radnice

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Nejvíce odpadu bylo ve Vojtěchově


Mšeno - V loňském roce jsme Den Země oslavili sázením stromků v Debři a v letošním roce jsme se opět vrátili k uklízení odpadků.
I když nám dopolední počasí moc nepřálo (déšť a sníh), tak se nás odpoledne sešlo skoro dvacet dobrovolníků, včetně dětí. Rozděleni do několika skupinek jsme prošli turistické cesty – Debř, Františkovu alej, na Vyhlídky, Bludiště i okolí silnice na Romanov, do Ráje a Sedlce. Nejvzdálenější trasa vedla od tábořiště v Kokořínském dole až do Vojtěchova, kde bylo nalezeno nejvíce nepořádku. Velmi nás překvapila „skládka“ u vojtěchovské studánky, kde jsme do tří pytlů posbírali lepenku ze střešní krytiny. Děkujeme všem, kteří se na této akci podíleli.

A nyní pozvánka... Letos se již posedmnácté sejdeme na mšenském koupališti u humanitárně sportovní akce Běh naděje, který se bude konat 1. června. Jeho hlavním posláním je shromažďování prostředků na výzkum rakoviny a propagace pravidelného sportování. Registrace účastníků je od 13.00 a start ve 14.15. Kdo by start nestihl, může vyběhnout i individuálně. V podvečer bude připraven i hudební program. V rámci Běhu naděje je vložen i závod v přespolním běhu Mšenská desítka. Více informací o akcích na www.sokolmseno.cz.

Radka Nečasová