Vojtěchovvzor dlažby na náměstí Míru, foto: Petra NejedláBrusnéBusta T.G.M. v parku před školou

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Stránecký běh ovládl Vlasta Flégl


Stránka - První dubnovou sobotu byla Stránka pořadatelem už 9. ročníku Stráneckého běhu. Přípravy na tuto sportovní akci proběhly v pohodě. Prezence byla zahájena u odbočky na Tajnou ve čtvrt na jednu. Krátce před půl druhou svým projevem zahájil 9. ročník starosta obce Stránka Štefan Dvorščík. Poté hlavní pořadatel poděkoval předáním upomínkového dárku sponzorům. Byly to OÚ Stránka, 1. zemědělská Chorušice, OMA, Jaroslava Kloudová, Ála Oupická, Lukáš Paluska, Hanka a Miroslav.

V půl druhé byl odstartován pochod. Chodci při prezenci obdrželi medaili, která jim udělala radost. Poté následoval běh cvrčků na 100 a 400 metrů. Na start této kategorie se postavilo 28 dětí. Tyto běhy jsou divácky zajímavé a je pěkné sledovat zápolení dětí, které povzbuzují rodiče a přihlížející diváci.

Ve čtrnáct hodin byl odstartován hlavní závod na 5 400 metrů, kterého se zúčastnilo 79 běžců. Trať byla značena a závodníci si mohli měřit mezičasy na vyznačených kilometrech.

Po doběhnutí všech závodníků do cíle se sportovci přemístili na sportovní hřiště. O občerstvení se opět postaral pan Schmid. Tímto mu děkuji. Vyhlášení na sportovním hřišti zahájili dva desetiletí chlapci z Mladé Boleslavi tancem capoeira. Velký potlesk jim byl odměnou za předvedený sportovní výkon. Lukáš a Radim slíbili hlavnímu pořadateli, že příští rok opět předvedou divákům nové cviky z capoeiry, které se v průběhu roku naučí.

Po tomto vystoupení následovalo předání cen v kategorii NEJ. Nejstarší běžec, nejstarší žena, nejmladší dívka a nejmladší chlapec. Pro oslavence, Markétku, Štefana a Ivana, paní Jaroslava upekla dorty. Osobně je předala a popřála vše nejlepší.

Poté pokračovalo vyhlášení v následujících kategoriích. Cvrčkové obdrželi medaile a upomínkové předměty. Ženy byly zařazeny do tří kategorií a muži do čtyř. První tři z každé kategorie obdrželi poháry a závodníci od čtvrtého do sedmého místa obdrželi upomínkové ceny.

Na závěr vyhlášení hlavní pořadatel poděkoval pořadatelům Stráneckého běhu a předal jim upomínkový dárek. Pan starosta závěrečným proslovem ukončil 9. ročník Stráneckého běhu a zároveň pozval přítomné závodníky na jubilejní 10. ročník. Děkuji sponzorům a všem pořadatelům Stráneckého běhu.

Pořadateli byli Jaroslava Kloudová, Hanka Zámečníková, Jana Čabaiová, Jituš Kalivodová, Markétka Bártová, Vlastinka Mráčková, Renata Takaczová, Blanka Hencová, Janička Plašilová, Linda Bartošová, Pavel Mráček st., Štefan Dvorščík st., Lukáš Paluska, Pavel Mráček ml.

Přálo nám naštěstí i pěkné jarní počasí s teplotou kolem osmnácti stupňů, foukal mírný vítr.

Pavel Mráček st.