Městské lázně - koupalištěNáměstí Míru v nociMěstská pečeťDomov seniorů (foto: M.Měšťan)

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Novinky ze mšenské základky


Prvňáci a třeťáci v Cinestar

Ve čtvrtek 4. dubna si prvňáci spolu se třeťáky užili báječný den. Navštívili jsme multikino v Mladé Boleslavi, kde jsme měli objednané představení Jak vycvičit draka 3. Před začátkem jsme ještě stihli nakoupit nepostradatelný popcorn a Coca Colu a film mohl začít. Děj nás zavedl na ostrov Blp, kde žijí Vikingové s draky, a vypadalo to, že jim žádné nebezpečí nehrozí. Setkali jsme se s jejich náčelníkem Škyťákem a jeho drakem Bezzubkou. Ten potkal Bílou Běsku a okamžitě se do ní zamiloval. Škyťák se nemohl vyrovnat s tím, že byl u Bezzubky na druhé koleji. Vážnější problém nastal ve chvíli, kdy se na ostrově objevil obávaný lovec draků Kruťas a hrozil Škyťákovi, že celý ostrov zničí, pokud mu nevydá Bezzubku. Celý kmen tedy odletěl z ostrova pryč hledat bájný dračí ráj, kde Vikingové budou s draky společně žít v klidu a schovaní před světem. Příběh dopadl, jak jinak, než šťastným koncem. Bezzubka založil s Bílou Běskou rodinu a žili spolu v dračím ráji. Celým filmem nás provázela úžasná animace, kdy se nám například při scéně průletu dračím rájem až tajil dech. Celé představení jsme si náramně užívali, neboť jsme měli celý sál kina jenom pro sebe.

Mgr. Lenka Tylová


Druháci na pochoďáku

V jednom už skoro klasickém filmu se říká, že největší dobrodružství číhá za plotem našeho domu. Druháci si z toho vzali příklad a vydali se na malý „pochoďák“ do Skramouše. Zahráli si prima hry, pokochali se pohledem na viadukt s vláčkem, stopovali kamarády a hledali dopisy. Jako třešničku na dortu si užili několikaminutovou jízdu vlakem zpět do Mšena. I když máme vlak takzvaně u nosu, našlo se několik dětí, které jely vlakem poprvé. No, není to inspirace i pro vás?

Mgr. Eva Malá


Cestopisná přednáška

Jako každý rok k nám zavítal fotograf a cestovatel Tomáš Kubeš, který si pro naše žáky připravil přednášky doplněné fotografiemi ze svých cest. Čtvrťáci až sedmáci si mohli prohlédnout fotky z Ekvádoru a Galapág, které jsou rájem pro zvířata. Pro osmáky a deváťáky byla připravena přednáška Tam vedle, která je zavedla nejen na Ukrajinu a do Čenobylu.


Den Země

Poslední dubnový pátek byl ve znamení Dne Země a jako každý rok se žáci rozprchli do okolí, aby pomohli přírodě a sesbírali odpad, který do ní nepatří. Je to hrozné, jaká jsou lidi prasata. Cigarety jsem nacházela metr od koše, což je dost špatné. Ale jinak jsem si to užila. Pomáhat přírodě a přitom se pěkně projít za to stojí. A nemuselo by to být jen na Den Země, brala bych to klidně častěji. Těším se na příští rok! žákyně sedmé třídy


A co dalšího se dělo u nás ve škole? Žáci pátých ročníků se zúčastnili turnaje ve vybíjené na Mělníku, kde po velmi vyrovnaném boji získali pěkné 2. místo. V pondělí 8. dubna jsme navštívili katolický kostel, kde nás čekalo předvelikonoční povídání. Šesťáci navštívili mělnický kulturní dům, kde viděli představení Malý princ, a na hřiště za školou byl instalován venkovní stůl na stolní tenis.

Připravila Radka Nečasová