Náměstí Míru s radnicí a kostelem sv. Martina, foto: Petra NejedláPoklička z úpatíNáměstí Míru v nociMěstská pečeť

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Klavírní třída ze Mšena uspěla na pianoforte


Středočeské pianoforte 2019. To je název prvního ročníku klavírní soutěže žáků středočeských základních uměleckých škol, která se konala v pátek 12. a v sobotu 13. dubna v Říčanech. Záštitu nad soutěží převzal Senát Parlamentu ČR, předsedou odborné poroty byl profesor Ivan Klánský.

Základní uměleckou školu Mšeno v soutěži reprezentovali tři žáci - Jakub Mejsnar a Vítek Tošnar ve čtvrté věkové kategorii (soutěžící narození v letech 2005 a 2006) a Šimon Kuchynka v šesté věkové kategorii (soutěžící narození v letech 2001 a 2002). Vítek Tošnar i Šimon Kuchynka podali solidní výkony a získali čestná uznání, Jakub Mejsnar zvítězil a získal první místo. Jedná se o výrazný úspěch, když si uvědomíme, že hudební obor ZUŠ Mšeno staví svoji perspektivu na 82 žácích. V ZUŠ Mšeno máme jednu klavírní třídu o 24 žácích a vede ji Pavel Šebesta.

Jakub Mejsnar zahájil studium v klavírní třídě ZUŠ Mšeno jako mimořádně nadané dítě už ve svých pěti letech. Jeho úspěch v soutěži je souhrnem čtyř faktorů: na prvním místě stojí talent a muzikálnost, s ní musí držet krok pracovitost a zodpovědnost. Dalšími dvěma faktory jsou rodina a učitel.

Před odbornou porotou přednesl Jakub Mejsnar tento náročný klavírní repertoár - Zdeněk Fibich: Nálada B dur, Ludwig van Beethoven: Menuet G dur a Dmitrij Šostakovič: Waltz No. 2. Jakub za svůj soutěžní výkon získal bodové ocenění, jež jej vyneslo na první místo.

V neděli 14. dubna 2019 se v koncertním sále Senátu ČR Valdštejnského paláce uskutečnil od 17 hodin koncert vítězů, na kterém zahráli všichni držitelé 1. cen. Jakub Mejsnar při této příležitosti přednesl Waltz No. 2 Dmitrije Šostakoviče.

Jakubovi a jeho učiteli Pavlu Šebestovi děkuji za příkladnou reprezentaci ZUŠ Mšeno a přeji jim mnoho radosti v další hudební spolupráci.


Dr. Josef Šebesta, vedoucí hudebního oboru ZUŠ Mšeno