VojtěchovBezdězy z Vrátenské hory (foto: J.Trevisan)RájSkalička v zimě

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Mladí evangelíci diskutovali nad filmy


Mšeno - V pátek 5. dubna 2019 se ve Mšeně setkala mládež poděbradského seniorátu. Setkání bylo na celý víkend a začalo krátkými seznamovacími hrami. Následně proběhla společná večeře. Páteční večer byl zakončen dokumentem s názvem Hranice práce od novinářky Saši Uhlové. Další večerní program se odehrával ve formě volné zábavy a někteří se vydali i na krátkou procházku.

Druhý den nemohl začít jinak, než výbornou snídaní, na níž se podíleli členové sboru, kteří nám připravili mnoho buchet, vánoček a domácích chlebů. Dalším bodem programu byla dopolední přednáška Lukáše Pešouta z Lysé nad Labem na téma Genderové vyváženosti a kauzy #metoo. Tuto problematiku vysvětloval především na filmovém průmyslu, kde tento problém ukazoval na jednotlivých scénách z různých filmů. Celá přednáška byla velmi interaktivní a přicházelo nemálo věcných dotazů z publika. Přednáška utekla velmi rychle a všichni jsme si odnesli mnoho informací a získali jsme nový pohled na tuto kauzu.

Po ní jsme se uchýlili k obědu, který nám připravili již vysloužilí mládežníci. Po obědě nastala menší změna plánu. Místo hry se scénkami jsme se raději uchýlili ke sportovním aktivitám ve formě fotbálku a také ke klidnému relaxování a popíjení kávy. Poté jsme si zahráli již plánovanou aktivitu se scénkami. Byli jsme rozděleni do čtyř skupin. Dvě z nich dostaly krátké scénky ze dvou různých filmů a zbylým dvěma byly tyto scénky pouze popsány. Úkolem bylo tyto scénky co nejlépe napodobit a zahrát je. Výsledkem byla čtyři krátká a velmi vtipná vystoupení.

Po vystoupeních již byla večeře, při které jsme stále čerpali z velké pohostinnosti členů sboru ve Mšeně. Následoval velmi zajímavý bod programu, a to samotné povídaní autorky dokumentu Hranice práce Saši Uhlové. V tomto povídání Saša rozebírala svůj dokument a co ji k jeho natočení vedlo. Nakonec proběhla velmi příjemná diskuse na téma pracovní poměry. Oficiální program jarních seniorátních dní byl zakončen hraním různých her, jak venkovních, tak i deskových. To, že oficiální program skončil, neznamenalo, že šli všichni spát. Zábava pokračovala do ranních hodin.

V neděli ráno jsme se všichni opět nasnídali a uklidili po sobě faru. Následovaly bohoslužby vedené farářem Michalem Šimkem, ke kterým jsme se přidali společnou přímluvnou modlitbou a čtením z Bible.

Po celý víkend nám přálo krásné jarní počasí. Z pohledu účastníků se akce velmi povedla.

Štěpán Zajíček