Věž kostela sv. MartinaVečerní kašnaDomov seniorů (foto: M.Měšťan)Skramouš

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Divadelníci ve své nové hře v sokolovně vraždili


Mšeno - Do Ameriky dvacátých let, kde na jedné straně hrdla pijáků svírala a na druhé portmonky lihové mafie plnila prohibice, se dostali lidé, kteří v sobotu 13. dubna zavítali do mšenské sokolovny. Herci z místního divadelního sdružení tam totiž od 19 hodin uvedli premiéru své nové hry Potřetí bych umřít nechtěl, kterou v uplynulých dvou letech pilně zkoušeli.

Každému, kdo si nenechal ujít některé z předchozích mšenských představení, muselo být jasné, že sokolovna bude praskat ve švech. A to se také stalo. Na některé z diváků dokonce nezbyly židle.

Po předchozí veleúspěšné Posteli plné cizinců, která zvedla laťku poměrně vysoko, bylo zřejmé, že to ochotníci v nové hře nebudou mít vůbec snadné. Se svými hereckými rolemi se přitom popasovali bravurně. Staří mšenští bardi nezklamali a nové tváře mile překvapily. Rozhodně se bylo téměř po celou dobu představení čemu smát.

O další štace nebudou mít mšenští ochotníci jistě nouzi. Svědčí o tom poptávka, která se po uvedení hry začala šířit po sociální síti.

Jiří Říha