VojtěchovPamátník mistra Jana Husa, foto: Petra NejedláČerník (foto: O.Vokál)Faraon

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Okénko PP: Zdravá snídaně je základ


Někteří lidé jsou zvyklí ráno snídat, ostatním stačí hrnek kávy a šup do práce. U dětí je to však trochu jinak. Své děti máme jako rodiče vést ke zdravým návykům.

Hodně výzkumů dokázalo, že je velký výkonnostní rozdíl mezi dětmi, které ráno snídají, a dětmi, které svačí až později. Výkonnostní rozdíl není však jen po fyzické stránce, ale i té mentální. Lidský mozek potřebuje energii (sacharidy), aby správně fungoval. Děti také potřebují dostatečný příjem bílkovin, aby se jim správně vyvíjelo kosterní svalstvo, které je důležité pro správné držení těla a aktivní životní styl. A pak tu máme tuky. Důležitá část stravy, která je zodpovědná například za vstřebávaní určitých vitamínů a hormonální produkci.

Jíst tuky automaticky neznamená, že se budou ukládat do tukových zásob. Jsou různé druhy tuků, ty živočišné (sádlo, slanina) nejsou tak zdravé, rostlinné tuky (avokádo, ořechy) jsou naopak vhodné.

Pokusme se tedy své děti naučit, jak správně snídat, pomůže jim to být ve škole chytřejší, při sportu aktivnější a pozitivně to ovlivní jejich zdravotní stav.

Jak by tedy měla vypadat vyvážená snídaně pro děti? Například celozrnný chléb s kvalitním sýrem a šunkou, k tomu jeden kus ovoce a sklenice vody nebo čaje.

Petr Prieložný