Olešnopamětní deska - revitalizace centra, foto: Petra NejedláMariánské sousoší na náměstí MíruRadnice v zimě

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

V soutěži zálesáků se mšenští sokolové neztratili


Mšeno - Druhou březnovou neděli jsme vyrazili na už tradiční sokolskou soutěž - Zálesácký závod zdatnosti. V minulých letech připadlo pořádání župního přeboru na naši jednotu, v letošním roce se pořadatelství ujali členové z TJ Sokol Šestajovice. I přes velmi chladné a deštivé počasí se nám na závody podařilo sestavit jedenáct tříčlenných družstev.

Každé družstvo čekalo několik úkolů na vyznačené trase, například poznávání živočichů, šplh na laně, otázky z první pomoci či historie Sokola, hod na cíl, práce s lupou, zatloukání hřebíků, rozdělávání ohně a další. Všechna družstva si vedla skvěle i za vytrvalého deště, který nás s přestávkami trápil celý den.

A jaké byly výsledky? Do přeboru ČOS postoupila dvě naše družstva, družstvo dorostu, které obsadilo první příčku, a starší žactvo, které skončilo třetí. V nepostupové kategorii mladšího žactva naše družstva obsadila první a třetí místo. Děkujeme všem závodníkům za reprezentaci a postupujícím družstvům budeme v květnu držet palce na přeboru ČOS.

A co nás čeká v polovině dubna? Přece Den Země, který v neděli 14. dubna oslavíme opět úklidem přírody. Sraz bude ve 14 hodin na kraji lesoparku Debř u dětského hřiště. Budeme uklízet odpadky v okolní přírodě, pytle na odpad budou zajištěny. Doporučujeme pracovní rukavice, případně „napichovač“ odpadků, světlé nebo přímo reflexní oblečení (práce i kolem silnice).

Zapojte se s námi do celosvětové akce a pomozte přírodě kolem nás, a tím i sobě! Pořádá TJ Sokol
Mšeno ve spolupráci s městem Mšenem.

Radka Nečasová