Závěsný znakBezdězy z Vrátenské hory (foto: J.Trevisan)Skalní kaplička v Boudecké rokliVojtěchov

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Novinky ze mšenské základky


Školáci tančili a hráli florbal

Valentýnská diskotéka

V polovině února žáci devátých ročníků připravili pro své mladší spolužáky Valentýnskou diskotéku. Sál naší školy se na dvě hodiny proměnil v sál taneční, kde žáci prvního i druhého stupně tančili a zúčastnili se soutěží.

Divadélko z Hradce

V pátek 8. března k nám do školy opět zavítalo Divadélko pro školy z Hradce Králové. Herci si pro žáky I. stupně připravili představení Poklad kapitána Baltazara, aneb kdo se bojí, nesmí na moře! kombinované loutkoherecké představení o námořnících a pirátech, o kouzelné mušli, ztraceném pokladu, upovídaném papouškovi a věčně hladovém žraloku. Žáci druhého stupně zhlédli vystoupení s názvem Romantismus není jen romantika, aneb Evropou od Goetha k Vrchlickému, kde se v několika ukázkách seznámili s díly významných literárních autorů z období romantismu.

Florbalový turnaj 3+1

Družstvo žáků I. stupně se ve čtvrtek 7. března zúčastnilo florbalového turnaje 3+1 v mělnické hale BIOS. V základní skupině jsme nejprve prohráli s Mělnickým Vtelnem 1:2, poté remizovali 1:1 s pozdějším vítězem ZŠ Neratovice a v posledním zápase prohráli se Pšovkou 1:2. Tímto skóre jsme skončili poslední ve skupině a vzápětí jsme překvapivě prohráli o 7. a 8. místo se ZŠ Nebužely. Pod výsledky se podepsala především velká nevyrovnanost výkonů hráčů a slabý výkon brankáře.

Mgr. Jaroslav Kůtek


Čokoládová tretra

V letošním roce jsme se přihlásili do projektu Čokoládová tretra. Jedná se o běžecké závody pro děti do 11 let, jehož finále proběhne na Zlaté tretře v Ostravě pod patronací světového rekordmana Jana Železného. Závody základního kola proběhnou v hodinách tělesné výchovy. Běží se na dráze v distancích 100 m, 200 m, 300 m podle věku a vždy hoši a dívky zvlášť.

Zoologická zahrada

Ve čtvrtek 14. března se vypravily třídy IV.A, IV.B a V.B do pražské zoologické zahrady v Troji. Hned po příjezdu se všechny třídy rozdělily do skupin, domluvily si čas srazu na odjezd a vyrazily na prohlídku. Bohužel jsme měli jen dvě hodiny, a tak jsme pražskou ZOO neprošli celou. Zahrada je obrovská, mají tu krásná zvířata, třeba dovádivé guerézky, zívající pelikány, krásné plaměňáky, šikovné tuleně a další obdivuhodné živočichy. I přesto, že jsme neviděli ZOO celou, počasí nám přálo a výlet se nám všem moc líbil.

A. Kindlová, IV.A

Zoologickou zahradu navštívily během března i další třídy mšenské základky. Šesťáci měli objednaný výukový program „Trénink v zoo není drezura!“ a následně měli připravené pracovní listy na téma tropických deštných pralesů. Žáci sedmých ročníků měli svou exkurzi zaměřenou především na savany a stepi a osmáci pak na etologii živočichů. Do ZOO se vypravili i žáci V.A, pro které paní učitelka připravila otázky napříč celou ZOO.

připravila Radka Nečasová