Náměstí Míru ve MšeněHra světelPohled na Mšeno od severuBusta T.G.M. v parku před školou

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Mladší mšenská tatrovka dostala novou cisternu


Mšeno - Prorezivělá nádrž u zásahového vozu přidělala vloni starosti jednotce mšenských dobrovolných hasičů, kteří se obávali, aby k požáru nepřijeli bez vody. Nyní už však v hasičské zbrojnici stojí vůz s novou cisternou, kterou vyrobili odborníci na požární techniku v Kometu Pečky.

Na opravu si ovšem hasiči museli počkat do konce loňského roku, kdy město uvolnilo potřebné peníze. Nešlo totiž o nic levného. Oprava stála více než půl milionu korun. „Otvory v nádrži jsme provizorně opravili tekutým kovem a gumoasfaltem, ale bylo jasné, že to dlouho nevydrží,“ řekl velitel jednotky František Šulc.

Nakonec se ukázalo, že vedle nové nádrže ze silného ocelového plechu bude nutné vyměnit i brzdový válec, zátěžový regulátor a jeden měch. A z Peček se vůz vrátil i s účelnějším ovládáním vodního děla, okapnicemi na dveřích nástavby a novou skříní na motorové pily a další vybavení, která vznikla v místě druhé nádrže. „Naše novější cisterna dříve sloužila vojsku, proto měla dvě nádrže. Nám ovšem stačí jedna, takže jsme prostor využili účelněji,“ vysvětlil velitel jednotky a dodal, že během následujících let by bylo dobré zrepasovat převodovku, zmodernizovat vnitřek kabiny a nástavbu namísto dveřmi osadit roletami. „Tady se bavíme opět o zhruba půl milionu korun. Pak by byl vůz v podstatě kompletně opravený,“ doplnil František Šulc.

Velkou finanční injekci by brzy potřebovala i starší z mšenských osmsetpatnáctek, která už má svá nejlepší léta za sebou. Starosta města Martin Mach proto na výroční schůzi sboru přislíbil, že se bude snažit sehnat prostředky na úplně novou cisternu, která by starší stroj nahradila.

Jiří Říha