VojtěchovČerník (foto: O.Vokál)Městský znak na radniciSedlec

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Sokolovna se dočkala oprav


Mšeno - Na podzim loňského roku došlo k několika nákladným rekonstrukcím v budově sokolovny ve Mšeně. První zrekonstruovaná část je viditelná už při vstupu do budovy. Hlavní vchodové dveře byly posunuty na původní místo (blíže k chodníku do ulice) a prošly truhlářskou opravou s novým nátěrem – fládrováním. Dále byla v této části (vstupní chodba za dveřmi) dodělána terazzo podlaha. Celkové náklady činily 143 tisíc, z toho příspěvek z ministerstva kultury 63 tisíc, podíl města12,7 tisíce a náš díl 67 tisíc.

Další nemalou změnu uvidí a ocení především návštěvníci – muži, neboť jsme se konečně pustili do zásadní rekonstrukce pánského WC.

V grantovém řízení města Mšena jsme obdrželi dotaci ve výši 50 tisíc korun. Celková částka se nakonec vyšplhala na 161 tisíc korun. Na financování jsme se podíleli vlastními zdroji částkou 88 tisíc korun, město Mšeno již zmíněnými 50 tisíci korun a sponzorský dar byl 23 tisíc korun.

Závěr roku byl pro naši jednotu tedy finančně náročný, neboť kromě těchto nákladů na rekonstrukce hradíme běžný provoz budovy a rovněž platíme pravidelnou prosincovou splátku úvěru ve výši 200 tisíc korun.

Děkujeme, ať už firmám, členům Sokola, městu Mšenu, prostě všem, kteří se podíleli na těchto akcích. Svým dílem pomohli, a přispěli tak ke zlepšení prostředí v sokolovně.

Dana Dlouhá, Hana Nečasová