BrusnéSkramoušSousoší panny Marie, foto: Petra NejedláMěstský znak na radnici

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Manželé Dvořákovi oslavili 60. výročí svého sňatku


Chorušice - V sobotu 26. ledna si manželé Květoslava a Zdeněk Dvořákovi z České Lípy připomněli krásné - šedesáté výročí od počátku cesty společným životem. Diamantová svatba začala, stejně jako svatební obřad v roce 1959, v zasedací síni Obecního úřadu Chorušice. Po slavnostním projevu připravily děti z místní mateřské školy a mšenské základní školy pěkný program. Potom obřad pokračoval v kostele Nanebevzetí Panny Marie, kde manželům žehnal vikář mladoboleslavského vikariátu a administrátor Chorušické farnosti páter Leopold Paseka.

Dvořákovi prozradili, že i když doba na konci padesátých let církevním obřadům nepřála, byl tehdy velkým přáním obou rodin a rodičů novomanželů. Mimochodem, před 60 lety byly v Chorušicích teploty vysoko nad nulou a bláto, letos sněhová nadílka s mírným mrazem. Dopoledne bylo zakončeno slavnostním obědem a posezením v místním hostinci.

Manželé Dvořákovi jsou rodáky obce Chorušice, život manželů i rodin významně ovlivnily poúnorové události roku 1948. Během života Dvořákovi vychovali syny Zdeňka a Radka, dnes se těší z pěti vnoučat a tří pravnoučat.

V minulých desetiletích i dnešní době se rádi do obce vracejí a jsou její součástí. Pan Dvořák se po roce 1989 velmi aktivně podílel na chodu 1. zemědělské a. s. Chorušice. Pro velmi cenné vzpomínky jsme Dvořákovy v roce 2005 navštívili spolu s historikem a autorem knihy o Chorušicích Mgr. Foltýnem. Paní Květoslava je rodačkou ze Zahájí a během slavnostního oběda bylo velmi poutavé a zajímavé vyprávění tehdejší školačky o událostech obsazení vesnice německými vojsky 24. dubna 1945, kdy na obyvatele rozdělené na muže a ženy mířily po celý den zbraně. Nikdo tehdy nevěděl, co bude za pomoc partyzánské skupině Národní mstitel následovat…

Během sobotního lednového dne v krásné a důstojné atmosféře oplatily děti a celá rodina manželům Dvořákovým lásku a péči, kterou jim rodiče, prarodiče a praprarodiče věnovali a věnují po celý svůj aktivní život. Společně k diamantové svatbě přejeme mnoho dalších spokojených let ve zdraví a pohodě.

Obec Chorušice