Klika, kostel sv. MartinaSedlecVojtěchovMěstský znak na radnici

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Kadlín má nového starostu


Kadlín - Čtyři měsíce. Přesně tak dlouho musel chod obce Kadlín řídit správce přidělený ministerstvem vnitra. Důvodem byl fakt, že se v Kadlíně na začátku loňského října nekonaly volby do zastupitelstva obce. A to kvůli nedostatku kandidátů. Přihlásili se totiž pouze dva - Ing. Jiří Hanzel a Miroslav Javorský.

Během bezvládí, které v obci nastalo po skončení mandátu bývalé starostky Michaly Gregorové a místostarostky Miroslavy Machovcové, se naštěstí místní obyvatelé dohodli a složili dvě volební uskupení.

O křesla v obecním zastupitelstvu se v sobotu 26. ledna, kdy se konaly náhradní volby, ucházelo sedm kandidátů ze sdružení Kadlín sobě, které vedl Ing. Jiří Hanzel, a sedm kandidátů nabídlo SNK pro Kadlín a Ledce v čele s Milanem Drechslerem.

Volební místnost na obecním úřadu navštívilo více příznivců prvně jmenovaného sdružení Kadlín sobě, které získalo celkem 314 hlasů, protistrana se pak musela spokojit se 263 hlasy. Sdružení si mezi sebou rozdělila mandáty v poměru 4:3.

Do zastupitelstva se dostali oba lídři - Ing. Jiří Hanzel s jednapadesáti a Milan Drechsler se sedmatřiceti hlasy. Největším skokanem voleb se stala Michaela Šimonková (Kadlín sobě), která se z posledního sedmého místa kandidátky díky voličům vyhoupla na první místo, a přeskočila tak lídra Ing. Hanzela.

Na ustavujícím zasedání zastupitelstva obce Kadlín byl starostou obce zvolen Ing. Jiří Hanzel (Kadlín sobě) a místostarostou Pavel Houžvic (SNK pro Kadlín a Ledce).

Jiří Říha