Kostel sv. Martina - Masarykova uliceOlešnoŠkolaKostel sv. Martina ve Mšeně, foto: Petra Nejedlá

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Novinky ze mšenské základky


Vánoční florbalový turnaj

Tradiční vánoční florbalový turnaj se letos odehrál podle nového modelu ve třech kategoriích:

Nejmladší (4. - 5. ročník) - Vítězem se stal bez porážky tým 5.B před 5.A, 4.B a 4.A. Nejlepším střelcem byl Vilém Walter a nejlepším brankářem Tobiáš Vrabec.

Mladší (6. - 7. ročník) - Do turnaje se přihlásily čtyři týmy, tentokrát už namíchané z různých tříd. Vítězný tým Cojávím byl složen z žáků 7.A a 6.A, na 2. místě skončil tým FcWC a 3. místo vybojoval FbC před Vlastíky. Nejlepší střelec Filip Walter vstřelil 7 branek, nejlepší úspěšnost zásahů v brance měl Martin Pokorný.

Starší (8. - 9. ročník) - Za účasti pěti týmů proběhly souboje o vítězství mezi nejstaršími žáky a žákyněmi. V souboji o 3. místo vyhrál tým Šunek (9.B) nad Jo (8.tř.). Ve finále se utkali kluci z Turbo6 (9.B) a bojovnice Princezni (9.tř.). V tuhém a vyrovnaném souboji rozhodla o vítězství kluků přesná střelba z větší vzdálenosti. Nejlepším střelcem se stal Lukáš Horník a brankářská jednička byl Alex Janoušek. Dívčí tým získal ocenění - nejlepší dívčí tým historie turnajů. (Pozn. red.: bojovnice Princezni je název týmu, nejde o chybu)

Štefan Dvorščík


Vánoční vystoupení

Poslední den před vánočními prázdninami se v sále školy konala repríza vystoupení žáků z vánočního jarmarku. Poté si žáci ve třídách rozdávali dárečky, a to už se na sále rozezněla hudba vánoční diskotéky, kterou připravili „deváťáci“. Dárečky pod stromečky čekaly na děti také v družinách.

Cyklus besed - Prevence a právní vědomí

Jako každý rok, tak i letos byl pro žáky druhého stupně připraven cyklus besed. Šestý a sedmý ročník měly s PaeDr. Zdeňkou Kašparovou interaktivní program „Primární protidrogové prevence a problematika rizikového chování + Klima třídy“ a pro osmý a devátý ročník si JUDr. Karel Kašpar připravil přednášku a besedu „Právní vědomí a trestní odpovědnost“.

Připravila Radka Nečasová